Яке сьогодні, 7 грудня, свято: Всесвітній день української хустки та цивільної авіації

У суботу, 7 грудня, в Україні відзначають День місцевого самоврядування, а православна церква шанує пам’ять святителя Амвросія МедіоланськогоІменини сьогодні святкують Антон, Василь, Григорій, Іван, Ігнатій, Лев, Михайло, Никифор, Ніл, Павло, Петро, Сергій. А які ще свята відзначають цього дня у світі – розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме у цю дату починали потихеньку готуватися до Різдва.

7 грудня – яке сьогодні свято в різних країнах

Саме об’єднання громадян в межах села або декількох сіл, селища, міста здійснюють місцеве самоврядування безпосередньо або через обрані ради та їх виконавчі органи

7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування. Місцеве самоврядування забезпечує громадянам України можливість самостійно вирішувати питання місцевого значення. Основною одиницею місцевого самоврядування в нашій державі є територіальна громада. 

У цей день у 1990 році Верховною Радою тоді ще УРСР було прийнято Закон про місцеве самоврядування. Але його святкування було запропоноване та підтримане Президентом України у 2000 році. 

У жовтні 1985 року державами Європи була затверджена “Хартія місцевого самоврядування”, яка стала основою його класичної моделі. Для України документ мав дуже велике значення, тому що цей інститут в країні був забороненим упродовж 70 років. Попри безліч проблем, які з’являлися на шляху, у 1997 році Хартія була ратифікована в Україні та увійшла у національне законодавство.

Метою впровадження свята було приведення місцевого самоврядування у відповідність з базовими положеннями Хартії. Цей день став для багатьох урядовців справжнім орієнтиром на перебудову сучасної моделі цього пункту законодавства, яка б відповідала потребам суверенної держави.

Зараз деякі бренди повертають моду на хустинки та включають їх у свої колекції
Зараз деякі бренди повертають моду на хустинки та включають їх у свої колекції

7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Вона здавна вважалася оберегом та символом патріотизму, свободи та любові. Тому активістки, які впровадили свято, ставили собі за мету відродження національних традицій та донесення історичних фактів про цей предмет гардероба. Перші хустки, що почали носити українки, мали чистий білий колір. А ось кольорові малюнки прийшли до нас з Туреччини. 

Не зважаючи на “молодість”, у свята вже є свої традиції. У цей день проводяться майстер-класи та конкурси на вміння зав’язувати хустинку. Адже тільки в Україні існує декілька десятків технік зав’язування. Також набирає обертів флешмоб “Зроби фото з хусткою”. Дівчата постять у соціальних мережах свої фото та відео, на яких навчають інших мистецтва перетворення цього незначного, на перший погляд, елементу гардероба на вишукану прикрасу.

Найпростіший спосіб відсвяткувати День свічки - запалити свічки
Найпростіший спосіб відсвяткувати День свічки – запалити свічки

День свічки відзначається у першу суботу грудня, присвячений вшануванню та насолоді від свічок. Виникнувши під час розпродажу Bath & Body Works, він перетворився на більш широке святкування свічок у всіх їхніх формах, пропонуючи ідеальну можливість насолодитися затишним теплом і чудовими ароматами, які вони приносять у наші домівки.

День свічок започаткувала американська роздрібна компанія Bath & Body Works, відома своїм широким асортиментом ароматичної продукції. Подія розпочалася у 2013 році в рамках щорічного розпродажу, який пропонував значні знижки на їхні популярні свічки з трьома гнотами. Ця ініціатива швидко набула популярності, перетворившись на довгоочікувану подію для любителів свічок.

День свічок – це більше, ніж просто розпродаж, це свято тепла, аромату та атмосфери, які свічки приносять у наше життя. Незалежно від того, запалюєте ви свічку вдома, виготовляєте власну або берете участь у громадському заході, День свічки – це ідеальний час, щоб оцінити просту, але глибоку радість, яку дарують свічки.

На сьогодні цивільна авіація — набагато більше, ніж можливість швидких та безпечних польотів. Це величезний стимул для економічного розвитку країн
На сьогодні цивільна авіація – набагато більше, ніж можливість швидких та безпечних польотів. Це величезний стимул для економічного розвитку країн

Романтика неба віддавна вабила людей. Мати крила та літати, мов птах – це бажання не полишало  людство, але в давнину  могло бути тільки мрією. Спроби піднятися в небо довго здавалися прагненням до неможливого – варто згадати хоча б легенду про Ікара. Та минув час, і нас вже не дивує, що завдяки авіалайнеру за лічені години можна опинитися в будь-якому найвіддаленішому кутку земної кулі. Авіація набагато зменшила відстані та відкрила для світу безліч нових можливостей. Щоб підкреслити вплив цивільної авіаційної індустрії на сучасне життя,  7 грудня кожного року планета відзначає Міжнародний день цивільної авіації.

Розвиток авіації на початку минулого століття набув швидких темпів. Але світ ще не мав ніяких загальних правил та багатосторонніх угод між країнами для регулювання міжнародних польотів та підвищення їх безпеки.

Перша в історії Конференція цивільної авіації відбулася 1910 року в Парижі. На ній були присутніми делегати від 18 європейських країн. Представників держав з іншого боку океану навіть не запрошували, бо трансокеанічні перельоти вважалися чимось фантастичним.

Після Першої світової війни, в 1919 році, Паризькою мирною конференцією було прийнято Міжнародну повітряну конвенцію для регулювання правил цивільної авіації. Цей документ було ратифіковано в 38 країнах. І хоч завдяки йому до кінця 30-х років минулого століття було досягнуто деякого прогресу щодо угод про правила міжнародних польотів, авіакомпанії більшості країн, як і раніше, не співпрацювали, і не існувало договорів, що дозволяли б іноземним літакам здійснювати безпосадкові перельоти над територіями різних країн.

Завдяки святкуванню Міжнародного дня цивільної авіації для громадян є можливість краще ознайомитися з внеском сучасної мирної авіації в соціальну та економічну сфери, а також зрозуміти, чому таким потрібним є забезпечення  ефективних і безпечних польотів цивільних літаків за єдиними для всіх держав вимогами.

7 грудня – яке сьогодні церковне свято

Святому моляться в різних життєвих і побутових потребах, а оскільки він мав дар зцілювати людей, то молитви святому допомагають хворим, особливо дітям
Святому моляться в різних життєвих і побутових потребах, а оскільки він мав дар зцілювати людей, то молитви святому допомагають хворим, особливо дітям

7 грудня в церковному календарі – день пам’яті святителя Амвросія Медіоланського. Народився він у місті Тревір (або Трір за іншими джерелами) 340 року в досить заможній родині. Він став першим латинським святителем у церкві, хоча його виховала родина християн. В юності здобув непогану освіту ритора, мав резиденцію в Мілані та був керівником кількох провінцій. У 352 році помирає батько Амвросія, після чого оселяється в Римі й там продовжує навчання.

Після смерті місцевого єпископа в місті виникає суперечка між представниками аріанства та християнства. Амвросій стає єпископом, і цей вибір затвердив навіть сам імператор Валентиніан. За доброту і благочестя він отримав від Господа пораду творити чудеса. Помер 397 року.

У цей день заведено починати потихеньку готуватися до Різдва. Займатися важкою працею і прати не можна, але можна наводити лад у домі, міняти фіранки, заготовляти продукти до свята.

Хто народився 7 грудня

7 грудня 1932 р. – Еллен Берстін – американська актриса театру, кіно і телебачення. Першою її помітною роботою в кіно стала роль Лоїз Ферроу у фільмі “Останній кіносеанс”.

Еллен Берстін
Еллен Берстін

7 грудня 1982 р. – Євгенія Григорівна Гладій – українська та литовська акторка театру і кіно. У 2015 році стала лауреаткою премії “Телетріумф” у категорії “За найкращу жіночу роль” за роль у телесеріалі “Пастка”.

Євгенія Григорівна Гладій
Євгенія Григорівна Гладій

7 грудня 1984 р. – Ольга Сторожук – українська актриса та модель. Фільми з її участю – “Адреналін”, “Лекції для домогосподарок”, “Повернешся – поговоримо” тощо.

Ольга Сторожук
Ольга Сторожук

7 грудня 1988 р. – Емілі Джейн Браунінг – австралійська актриса, співачка і фотомодель. Велику популярність їй принесла роль Вайолет Бодлер в екранізації роману Деніела Гендлера “Лемоні Снікет: 33 нещастя” і участь у третьому сезоні телесеріалу “Грозові камені”.

Емілі Джейн Браунінг
Емілі Джейн Браунінг

7 грудня 1989 р. – Ніколас Керадок Холт – англійський актор кіно і телебачення. Став відомим, зігравши роль хлопчика Маркуса у фільмі “Мій хлопчик” з Г’ю Грантом, а пізніше – роль Тоні в драмі “Молокососи”. Також славу йому принесла роль мутанта Звіра в кінокоміксах “Люди Ікс: Перший клас”, “Люди Ікс: Дні минулого майбутнього” і “Люди Ікс: Апокаліпсис” і роль Р у фільмі “Тепло наших тіл”.

Ніколас Керадок Холт
Ніколас Керадок Холт

Джерело