Яке сьогодні, 8 грудня, свято: День брауні, сала та хорового співу

У неділю, 8 грудня, в Україні відзначають День благодійності, а православна церква шанує пам’ять святого ПатапіяІменини сьогодні святкують Анфіса, Кирило. А які ще свята відзначають цього дня у світі – розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме у цю дату існував ритуал для успішного виконання будь-якої справи.

8 грудня – яке сьогодні свято в різних країнах

Підтримуватися принцип милосердя має також і на державному рівні

День благодійності в Україні – це національне свято, впроваджене з метою підтримки милосердя на різних рівнях відповідальності. Людина може займатися благодійництвом особисто, також існує багато громадських організацій та благодійних фондів, які здійснюють допомогу нужденним.

Що означає термін “благодійність”, відомо кожному. Це різнопланова допомога тим людям, які її потребують. Це не обов’язково фінансова підтримка чи дарування майна. Окрема людина чи благодійна організація може підтримати людину морально, надати їх безоплатну фахову допомогу, спрямувати її до людей чи організацій, які нададуть фахову допомогу з потрібного питання.

Відзначається День благодійності в Україні щороку у другу неділю грудня. У 2024 році цей день випадає на 8 грудня. Не плутайте з Міжнародним днем благодійності, який відзначається 13 вересня.

В Україні сало є важливим елементом традиційної української кухні. День українського сала відзначають у серпні.
В Україні сало є важливим елементом традиційної української кухні. День українського сала відзначають у серпні

День сала у США відзначають 8 грудня, цей день знаменує відродження сала як поживного та універсального кулінарного інгредієнта. Колись його уникали через те, що воно вважалося шкідливим для здоров’я, а тепер його цінують за користь для здоров’я та кулінарну універсальність. Цей день присвячений інформуванню людей про включення сала у свій раціон та кулінарні практики.

Сало, або свинячий жир, протягом століть був основним продуктом у кулінарії, який цінувався так само високо, як і сама свинина. У 19 столітті в Північній Америці та Європі воно було таким же популярним, як і вершкове масло. Однак у 20-му столітті його репутація постраждала через негативну рекламу та зростання популярності овочевих напівфабрикатів, особливо з появою у 1911 році Crisco. Лише в 1990-х роках сало почало повертатися завдяки шеф-кухарям та експертам з харчування, які знову відкрили для себе його унікальні якості та негативні аспекти вмісту трансжирів у рослинній олії.

Всупереч поширеній думці, сало вважається корисним жиром. Коаліція здорових жирів (Healthy Fats Coalition), яка заснувала Національний день сала, підкреслює вміст у салі мононенасичених жирів, корисних для здоров’я серця. Сало піддається мінімальній обробці порівняно зі штучними трансжирами, що робить його більш природним вибором для приготування їжі.

Національний день сала – це свято традиційного кулінарного інгредієнта, який повертається до нас із заслуженою популярністю. Це день, щоб оцінити багату історію, користь для здоров’я та кулінарну універсальність сала, заохочуючи людей заново відкрити для себе цей натуральний і ароматний кулінарний жир.

Для тих, хто прагне експериментувати, спробуйте унікальні смаки брауні, такі як , кабачковий брауні або брауні з начинкою з печива
Для тих, хто прагне експериментувати, спробуйте унікальні смаки брауні, такі як, кабачковий брауні або брауні з начинкою з печива

День Брауні відзначається 8 грудня У США – це день, коли поціновувачі десерту брауні святкують один з найулюбленіших десертів. Історія створення брауні овіяна легендами, одна з яких сягає своїм корінням готелю “Палмер Хаус” у 1893 році. Берта Палмер, відома світська левиця з Чикаго, попросила шеф-кондитера створити десерт для дам, які відвідували Всесвітню Колумбову виставку в Чикаго. Результатом стало тістечко “Палмер Хаус Брауні” з волоськими горіхами та абрикосовою глазур’ю. До 1907 року брауні набуло свого сучасного вигляду, а рецепт “Бангор Брауні” став популярним. Цей рецепт, який, як вважають, виник у Бангорі, штат Мен, додавав додаткове яйце і більше шоколаду, щоб зробити десерт більш насиченим.

Брауні стали основним продуктом в американській культурі, з роками з’явилися різні форми та рецепти. Починаючи з групи дівчат-скаутів “Брауні”, названої на честь десерту, і закінчуючи створенням Бетті Крокер посібника з випічки, тістечка закріпили своє місце в кулінарній історії. День брауні – це свято десерту, який приносить радість і насолоду багатьом. Це день, коли можна оцінити багату історію брауні, поекспериментувати з новими рецептами та поділитися цими смаколиками з іншими.

Доведено, що спів покращує загальне самопочуття, звільняє від болю, дарує гарний настрій та купу задоволення
Доведено, що спів покращує загальне самопочуття, звільняє від болю, дарує гарний настрій та купу задоволення

Кожного року у другу неділю грудня весь світ відзначає Всесвітній день хорового співу (День хору). Хором називають колектив співаків, що виконують разом вокальний твір, при цьому він не обов’язково супроводжується музикою, а може виконуватися а капела, тобто без інструментального супроводу. Класифікація хорів дуже велика: за складом (чоловічий, жіночий, дитячий тощо), за кількістю (малий, середній, зведений і т.п.), за манерою (академічний, народний, естрадний) та за призначенням (церковний, професійний, аматорський, оперний, навчальний).

Хорове мистецтво вважається наймасовішим видом музики, яке бере свій початок ще з часів Стародавньої Греції. Такий вид співу розвиває пам’ять, слух та інтонацію. Хор об’єднує людей, виховує комунікативні риси характеру, працелюбство і терплячість. До цього свята хорові колективи організовують концерти з метою розповсюдження даного виду мистецтва. День хору дозволяє кожному поринути в атмосферу музики й співу, а ще привітати хористів з професійним святом.

8 грудня – яке сьогодні церковне свято

У народне свято 8 грудня дівчата займалися рукоділлям. День вважається вдалим для шиття, ткацтва, вишивання і будь-якої творчості.
У народне свято 8 грудня дівчата займалися рукоділлям. День вважається вдалим для шиття, ткацтва, вишивання і будь-якої творчості.

8 грудня, у православному календарі день пам’яті святого Патапія. Преподобний Патапій був відомим святим, який жив у сьомому столітті. Він народився у Фівах у благочестивій християнській сім’ї та з дитинства прагнув до духовного життя. Коли він став повнолітнім, він вирушив до Єгипетської пустелі, де провів багато років у молитві та подвигах. Він був наділений даром чудотворення і лікував хворих.

Однак коли про нього дізналися люди, він вирішив покинути пустелю і переселитися до Константинополя, щоб уникнути слави та зберегти покору. Там він жив у келії, вмонтованій у міську стіну, недалеко від Влахернської церкви. Він продовжував допомагати людям, які приходили до нього за порадою і цілителем. Він помер у середині сьомого століття і був похований у церкві святого Іоанна Хрестителя. Його життя описав преподобний Андрій Критський, який був його сучасником і другом.

У свято 8 грудня існував ритуал для успішного виконання будь-якої справи. Для цього будь-яку роботу потрібно було закінчити на порожній шлунок. Тому наші предки в цю дату з самого ранку бралися за поточні справи, і лише потім снідали.

Хто народився 8 грудня

8 грудня 1945 р. – Мариля Родович – польська поп-співачка, також виконує рок і фолк-рок. Найпопулярніші пісні – “Різнокольорові кибитки” та – “Різнокольорові ярмарки”.

Мариля Родович
Мариля Родович

8 грудня 1953 р. – Кіміла Енн Бейсінгер – американська акторка кіно, телебачення та озвучування, співачка і фотомодель. Володарка премій “Оскар” і “Золотий глобус” у категорії “Найкраща актриса другого плану” за роль Лінн Маргарет Брейкен у фільмі “Секрети Лос-Анджелеса”.

Кіміла Енн Бейсінгер
Кіміла Енн Бейсінгер

8 грудня 1977 р. – Маттіас Схунартс – бельгійський актор телебачення і кіно. Найбільшу популярність принесли ролі у фільмах “Лофт”, “Бикоголовий”, “Іржа і кістка”.

Маттіас Схунартс
Маттіас Схунартс

8 грудня 1978 р. – Ієн Джозеф Сомерхольдер – американський актор. Здобув популярність завдяки ролі Буна Карлайла в телесеріалі “Залишитися в живих” і Деймона Сальваторе в телесеріалі “Щоденники вампіра”.

Ієн Джозеф Сомерхольдер
Ієн Джозеф Сомерхольдер

8 грудня 1980 р. – Ірена Ігорівна Карпа – українська письменниця, співачка, журналістка, телеведуча. Вела програму “Перша експедиція” (рубрика “Бортове чтиво”) на телеканалі “Інтер”.

Ірена Ігорівна Карпа
Ірена Ігорівна Карпа

8 грудня 1993 р. – Анна-Софія Робб – американська актриса. Першу популярність Анні-Софії принесли ролі в сімейній драмі Вейна Вонга “Завдяки Вінн-Діксі” та у фільмі Тіма Бертона “Чарлі й шоколадна фабрика”.

Анна-Софія Робб
Анна-Софія Робб

Джерело