У середмісті Києва, на вул. Лютеранській, закрився шоурум від “Артплатформи Vidro.ua”. Приміщення, де виставлялися роботи із найнезвичнішим (але модерновим і дотепним) прочитанням класичних українських героїв, виставлено в оренду. Купити картину з Папіком Бандерою на рожевому фоні чи Григорієм Сковородою з несамовитим підписом у Києві можна поки лише офлайн.
Про закриття магазину сам львівський стартап повідомив на сторінці у Instagram. Там написали пост про те, що ніжні вуха продавців київського шоуруму втомилися від “розборок безхатьків і несанкціонованого розпиття Рево”, тому й прийнято рішення залишити приміщення на вул. Лютеранській. Покупцям і фанатам натякнули, що їдуть зі столиці не назавжди – а постери, картини й світшоти від Vidro.ua зажили слави у молодіжній київській тусовці – Києво-Могилянській академії, художніх вишах. Втім, поки на сторінці у пошуковику навпроти адреси магазину значиться “тимчасово закрито”.
Стартап пропонував киянам сучасний погляд на “традиційну” українську культуру. Свою місію митці бачили у популяризації українського арту, і з нею вони справлялися у найнесподіваніший (бунтівний, часом – комічний) спосіб. Тут можна було придбати картину в дерев’яній рамці, світшот чи постер з Тарасом Шевченком у кислотно-жовтих окулярах (“Немає часу на журбу”, – підписано картину), замріяно-рожевим Степаном Бандерою (Daddy Bandera – “батечко (папік) Бандера”, англ.), В’ячеславом Чорноволом у однострої УПА з написом “Ukraine begins with You” (“Україна починається з тебе”) тощо.
Безумовна родзинка художників Vidro.ua – пост-іронічне зображення Тараса Шевченка й Лесі Українки з вилами, кальковане з картини художника зі США Гранта Вуда (“Американська готика”), хіба що замість дерев’яного амбару за спинами персонажів – палаючий Кремль. Ймовірно, причиною, за якої стартап “не зайшов” у Києві, була цінова політика – за картини правили 1,5-2 тис грн, худі – 2,2-2,4 тис, світшоти – 2 тис грн. Покупна спроможність студентів у Києві, напевно, була дещо нижчою за очікування львів’ян. Втім, усі перелічені предмети ще доступні для купівлі онлайн – у тому числі, у Києві.
Саме приміщення, де розташовувався стартап, площею у 145 кв.м виставлено в оренду, власники хочуть отримати за нього 1,8 тис доларів щомісячної платні. Це порівняно небагато, враховуючи локацію, самісіньке середмістя. Звідси до Кабміну чи Верховної Ради можна дійти за 5-7 хвилин, поряд – вихід зі ст.м. “Хрещатик”, а навколо – “ближнє” туристичне коло Києва. Окрім арт-галереї чи студії, кажуть власники у оголошенні, тут можна влаштувати чимало прибуткових бізнесів: ресторан чи кафе, коворкінг, арт-галерею, студію чи майстерню.
Здають приміщення “клубу для дорослих” та офіси в будівлі, де колись засідав Генеральний секретаріат УНР
Нагадаємо, днями Інформатор розповідав про те, що у Києві виставлено в оренду приміщення, де розташовувався “клуб для дорослих” Зоряний Носоріг. Йдеться про колишній заклад на Печерську, просто на бульв. Лесі Українки – там заклад був порівняно невеликим, і складався з одного залу на 275 “квадратів”, кількох санвузлів, кухні та приміщень для персоналу. Цікаво, що на фото всередині приміщення збереглися усі меблі від стрип-клубу: втім, навряд чи колишні орендарі залишать їх новим винаймачам приміщення.
Також ми писали, що у столиці здають в оренду офіси у колишньому особняку родини Шпаковських. У 1917-1918 роках тут розташовувався Генеральний секретаріат УНР. Приміщення було надбудоване і з двоповерхового перетворилося на шестиповерхове – відтак, архітектурну та історичну цінність його втрачено. Втім, це – чудова офісна будівля на більше, ніж 5 тисяч “квадратів”, а розташування – на перетині бульвару Тараса Шевченка і Євгена Чикаленка (колишня Пушкінська) робить його перлиною столичної комерційної нерухомості.