Кожен -1°С додає 37 МВт до пікового споживання: у Yasno пояснили причину екстрених відключень у Києві

У Києві зростає споживання електроенергії через похолодання, і, судячи з прогнозів Укргідрометцентру, найближчим часом ситуація навряд чи зміниться. За статистикою, кожен -1°С додає 37 МВт до пікового споживання, адже об’єм використання електрики напряму залежить від температури на вулиці. Тому екстрені відключення у столиці відбуваються не тільки внаслідок ворожих обстрілів, а й похолодання, проте порівняння з мирним часом, коли “такого взимку ніколи не було”, є некоректним через нинішній стан енергосистеми.

Про причини застосування екстрених відключень, які дивують та обурюють киян у періоди відсутності обстрілів, компанія Yasno повідомила на своїй коропоративній сторінці у Facebook. Наразі для цього існує дві причини: по-перше, це похолодання, яке спричиняє збільшення споживання електроенергії і, як наслідок, навантаження на енергосистему. По-друге, її загальне ослаблення через постійні атаки ворога і аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах.

“Споживання електроенергії напряму залежить від температури: що холодніше на вулиці, то більше навантаження на мережу. В середньому, кожен -1°С додає 37 МВт до пікового споживання”, – повідомляють у Yasno. 

За словами генерального директора компанії Сергія Коваленко, не зважаючи на те, що наразі обмежують лише бізнес та промисловість, ситуація залишається напруженою. Він, до речі, пояснює, чому не коректно порівнювати зими у мирні часи, коли світло не вимикали через морози, з нинішніми.

“Кожні -5 градусів на вулиці – це до +200 МВт до споживання для Києва. Чим холодніше, тим більше ми користуємося електроенергію. І чим спекотніше, до речі, теж. І якщо до початку повномастшабки нам такі гойдалки були не страшні, то зараз кожен “виліт” – це потенційне екстрене відключення”, – зазначив Коваленко.

Тому вихід лише один – намагатися економити електроенергію у власному побуті. Тим більше, що найближчий тиждень ще буде морозним, отже, споживання продовжить зростати. Тож, за можливістю потрібно відмовитися від використання потужних приладів або хоча б дотримуватися основних правил:

  • не вмикати одночасно кілька потужних приладів (електрочайник, пральну машину, електроплиту, праску, фен);
  • перенести користування потужною технікою на нічні години або хоча б на періоди поза піками споживання (після 11:00 вранці та після 21:00 увечері);
  • вимикати зайве світло;
  • ставити прання на ніч;
  • вмикати бойлер після 22:00.
  • вимикати з розетки прилади, що не використовуються, адже навіть в “режимі очікування” вони споживають досить багато;
  • кип’ятити в електрочайнику той об’єм води, який потрібен, а ще краще – тимчасово взагалі відмовитися від нього;
  • замінити лампи розжарювання на енергозберігаючі та звертати увагу на клас енергоефективності при покупці побутової техніки – це зменшить суми у платіжках і допоможе енергосистемі.

В Yasno розповіли, чи треба передавати показники під час знеструмлень

Як повідомляв Інформатор, передавати показання лічильників потрібно навіть під час відключень світла, аж надто, якщо вони були значними: це допоможе споживачам заощадити на сплаті рахунків. У компанії повідомили, що через відключення споживання в деяких споживачів могло зменшитись. Тому, щоб все було коректно, і домогосподарства не отримували платіжки з нарахуванням середніх витрат на електрику, показання потрібно внести до 3-го числа наступного місяця.

Також ми писали, що компанія YASNO запустила новий мобільний застосунок, який доступний лише мешканцям Києва та малому і середньому бізнесу з усієї України. Він дозволяє споживачам у будь-яку мить отримати доступ до функціоналу Особистого кабінету та вирішити більшість питань, пов’язаних з електропостачанням. За допомогою YASNO Mobile швидко передати показання, оплатити рахунок або переглянути споживання за попередні місяці.

Джерело