Поки війна змушує українців думати про енергоефективність, компанія ДТЕК Київські регіональні електромережі робить ще один крок далі – вчиться перетворювати енергетичні відходи на ресурс. Тут впроваджують систему відповідального поводження з відходами, яка працює за принципами циркулярної економіки. Усього за перший квартал 2025 року підприємство передало на повторну переробку понад 22 тонни відпрацьованих матеріалів: від металобрухту до скляних ізоляторів і дерев’яної тари.
Йдеться не про разову акцію, а про системну екологічну програму, побудовану на принципах циркулярної економіки, повідомляють у ДТЕК Київські регіональні електромережі. На підприємствах під Києвом діє внутрішній механізм збору, маркування, зберігання і передачі виробничих відходів, який дозволяє не лише зменшити екологічне навантаження, а й повернути частину матеріалів у використання. За словами екологині компанії Юлії Коросимленко, з 2020 року на оброблення вже передано понад 580 тонн.
В умовах війни та регулярних ризиків для критичної інфраструктури такі речі здаються другорядними. Але саме зараз відбувається переосмислення підходів – як до безпеки, так і до сталості. ДТЕК облаштувала 102 контейнери для роздільного збору сміття, збудувала чотири майданчики для безпечного зберігання відходів, а також активно підтримує громадські ініціативи. Наприклад, участь у проєкті “Дорогоцінний пластик” дозволила у 2024 році зібрати 134 кг кришечок для подальшої переробки.
Ця екологічна модель охоплює не лише Київську область. Подібні ініціативи реалізуються і в Дніпропетровському регіоні, де в межах компанії замінюють небезпечне обладнання, встановлюють LED-освітлення, створюють інфраструктуру для роздільного збору 40 видів відходів і навіть долучаються до орнітологічних проєктів із захисту білого лелеки. Але саме під Києвом уже видно результат: 22 тонни за квартал – це показник того, як навіть великі промислові гравці можуть трансформуватись у бік більш відповідального та розумного поводження з ресурсами, адже йдеться про довготривалий вплив на навколишнє середовище.
Підбили підсумки осінньо-зимового періоду й прибрали сміття біля київської “барахолки”
Нагадаємо, напередодні Інформатор писав про те, що компанія ДТЕК Київські електромережі підбила підсумки осінньо-зимового періоду 2024–2025 років. І вже можна казати не тільки про стабільність, а й покращення показників у порівнянні навіть із довоєнними роками. Це стало можливим завдяки тривалій та системні підготовці до зими.
Крім того, ми розповідали, що у Києві триває весняний двомісячник з благоустрою – велике прибирання столиці продовжиться до 15 травня. Одним із його амбасадорів стала компанія ДТЕК Київські електромережі, яка показала клас. Сумно відоме сміттєзвалище неподалік київської барахолки завдяки енергетикам припинило своє існування.