У вихідні, 2 та 3 листопада 2024 року, у киян є унікальна можливість побачити стрічки, які на 53-му Київському міжнародному кінофестивалю «Молодість» мають світову та міжнародні прем’єри. Вони належать до спеціальних подій фестивалю, що лежать поза концептуальними межами традиційних фестивальних програм. І найочікуванішою на “Молодості” є світова прем’єра сатиричного трилера “Смерть путіна” відомого польського режисера Патрика Веґи. Ба більше, саме в рамках фестивалю покажуть ексклюзивну режисерську версію фільму, яка відрізняється від тієї, що буде в прокаті.
Тож, у суботу та неділю, 2 та 3 листопада, кияни можуть побачити наступні прем’єри:
Трилер «Я проголосував» Тайлера Манна (США)
Під час напружених президентських виборів група незнайомих людей опиняються під замком у виборчій дільниці. Вони починають розмовляти про те, чого рекомендують уникати — про політику.
Де подивитися: 2 листопада, кінотеатр “Жовтень”, зал Аншлаг, 20.00.
Історична біографічна драма “Малевич” Дар’ї Онищенко (Україна, Сербія, Італія, Швейцарія)
Ключові події життя видатного художника – від знакової виставки “0.10” та суперництва з конструктивістом Владіміром Татліним до ролі викладача у Вітебській художній школі та роботи в Художньому інституті, коли 53-річний митець зобразив у своїх роботах Голодомор, свідком якого він був. В широкий прокат стрічка вийде навесні 2025 року.
Де подивитися: 2 листопада, кінотеатр “Жовтень”, зал Кіноман, 15.15.
Байопік “Смерть Путіна” Патрика Веґи (Польща)
Подорож за лаштунки життя одного з найкривавіших диктаторів в історії людства — дитинство, становлення, прихід до влади та смерть президента Росії. Стрічка розповідає про найголовніші події політичного життя Путіна – війну в Чечні, терористичні атаки на Дубровці і в Беслані, а також про найдраматичніші події в Бучі, Ірпені, Маріуполі. Картина знята за допомогою штучного інтелекту, і режисер стверджує, що розробив нову технологію. Вона ґрунтується не на обробці за допомогою ШІ реальних фотографій Путіна, а на створенні віртуального актора з обличчям і фігурою диктатора.
Де подивитися: 3 листопада, кінотеатр “Жовтень, зал Гегемон, 19.30.
У Києві вийшла в прокат історична драма про каральну психіатрію
Як розповідав Інформатор, в кінотеатрах Києва вийшла у прокат довгоочікувана драма “БожеВільні”, світова прем’єра якої відбулася ще рік тому на Міжнародному Варшавському кінофестивалі. Вона порушує важливе питання каральної психіатрії в СРСР, показуючи індивідуальні драми на фоні гострої соціальної проблематики. У центрі сюжету – історія молодого волелюбного Андрія Довженка, який опинився у психіатричній лікарні лише за любов до забороненої західної рок-музики. Потрапивши у саме пекло радянської каральної психіатрії, він має зробити надскладний вибір: вийти з лікарні та стати зрадником та стукачем або ж розповісти правду про закатованих там дисидентів та боротися із системою.
Також ми розповідали про те, що стрічка “Кличко. Більше, ніж бій” відкрила Фестиваль документального кіно у британському Шеффілді. Її режисером є оскароносний Кевін Макдональд – це, по-перше, робить подію визначною у світі кіноманів, а по-друге, дає можливість і самим Кличкам використати майданчик для своєї політичної заяви. І вони, судячи з інтерв’ю самого Макдональда, її зробили: йдеться передовсім про де-факто визнання президентських амбіцій міським головою Києва.