У застосунку “Київ Цифровий” завершилося опитування щодо найменування трьох безіменних скверів у Шевченківському районі столиці. Містяни підтримали всі запропоновані назви, зокрема, з надзвичайною одностайністю проголосували за присвоєння назви “Музичний” скверу на Прорізній: 90% учасників підтримали цю пропозицію. Тож, за пів року на мапі столиці з’являться три нові назви скверів – Музичний, Сергія Виноградського та Імама Шаміля.
Загалом у голосуваннях взяли участь від 13,9 до 15,1 тисяч користувачів. Усі три назви були запропоновані Комісією з питань найменувань КМДА й відображають історичну, культурну або наукову спадщину столиці. Підтримка киян розподілилася так:
- Сквер у межах будинків №4, 6 та 8 на вулиці Прорізній отримає назву “Музичний” – на згадку про зниклий під час війни Музичний провулок. До 1941 року він був осередком культурного життя Києва: тут працювали Імператорське музичне училище, консерваторія, концертна зала, а на сценах виступали найвидатніші композитори та музиканти. Назву підтримали 90% опитаних.
- Сквер на розі вулиць Богдана Хмельницького та Олеся Гончара названо на честь видатного мікробіолога й уродженця Києва Сергія Виноградського – автора відкриття хемосинтезу, основоположника ґрунтової мікробіології. Його ім’я підтримали 79% користувачів.
- Сквер між вулицями Герцена та Овруцькою носитиме ім’я Імама Шаміля – духовного й військового лідера Північного Кавказу XIX століття, який кілька років жив у Києві після полону. Назву підтримали 56% респондентів.
Найбільшу увагу користувачів привернув саме Музичний сквер, який ще до завершення голосування він зібрав понад 14 тисяч голосів. Результати голосування стануть підставою для наступного засідання Комісії з питань перейменувань, яка, у разі підтримки пропозицій, передасть їх міському голові. Після цього Київрада може винести відповідні проєкти рішень на пленарне засідання. Уся процедура – від опитування до голосування в залі – може тривати до пів року.
Більше половини опитаних у Києві Цифровому проти перейменування вулиці Повітрофлотської
Нагадаємо, за результатами опитування, 66% опитаних киян вважають, що потрібно залишити назву вулиці Повітрофлотська в Солом’янському районі без змін. Оскільки ця назва нерозривно пов’язана з авіабудуванням у Києві, до того ж, не підпадає ані під декомунізацію, ані під дерусифікацію.
Крім того, 90% опитаних у застосунку “Київ Цифровий” жителів столиці підтримали пропозицію перейменувати вулицю Волго-Донську на честь загиблого військовослужбовця та громадського активіста Павла Петриченка.
Також ми писали, що мешканці Лаврської виступають проти перейменування вулиці. Саме ж опитування у “Києві Цифровому” мало дати відповідь на питання – чи потрібно перейменувати вулицю Лаврську? При цьому розділити цю назву на дві нові: частково – на вулицю Івана Мазепи, а частково – на вулицю Новонаводницьку. Але кияни, які мешкають тут, не хочуть вчергове бігати по інстанціях, аби поміняти папери. Адже тим, хто тут мешкає здавна, вже доводилося “переживати” перейменування вулиці і переоформлювати документи.