Днями у Києві почастішали випадки, коли на короткий час вимикається, а потім відновлюється світло в багатоповерхівках. Тривалість таких знеструмлень – 1-3 хвилини, проте кияни, що живуть у хронічному передчутті тривалих відключень електроенергії, нервують. Зокрема, і через те, що побоюються за побутову техніку та електроприлади, для яких такі “стрибки” точно не йдуть на користь.
Скарги на короткочасні відключення світла надходять від мешканців Харківського шосе, вулиці Ялтинської, Райдужної тощо на лівобережжі, проте, як повідомляє в Facebook пресслужба ДТЕК “Київські електромережі”, хвилюватися не варто. Усі адреси було перевірено, причиною знеструмлень є оперативні перемикання на лінії, які проводить ДТЕК. Це відбувається для зміни схеми електропостачання споживачів, і провести такі перемикання без знеструмлення клієнтів неможливо.
Що стосується причин необхідності змінювати схему електропостачання, найчастіше це планові ремонти електромереж. Короткочасні вимкнення проводять, аби мінімізувати кількість споживачів, яких необхідно буде знеструмити для проведення робіт або усунення дефектів на лінії. Хоча вони можуть бути і реакцією на аварійні ситуації, коли споживачів намагаються швидко підключити до іншого джерела електроенергії, а після закінчення ремонту повертають на їхню “рідну” лінію.
Але, якщо короткострокові відключення почастішали чи стали більш тривалими, краще все ж таки перевірити в ДТЕК, хто в цьому винен. Адже причина може бути і у внутрішньобудинковій проблемі. Для цього у ДТЕК радять спершу звернутися до балансоутримувача для перевірки внутрішньої мережі будинку. Після перевірки електрик ЖЕО самостійно подає заявку до ДТЕК з її результатами. Щодо побоювань стосовно небезпеки короткочасних знеструмлень для побутових електроприладів, якщо вони без дефектів і поломок та облаштовані за всіма правилами, їм нічого не загрожує.
Стала відома дата, з якої у Києві почнуться знеструмлення: за яким принципом відключатимуть електрику
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що відключення електроенергії у Києві не очікуються доти, доки не буде сильного падіння температури. Відтак, орієнтовною датою початку знеструмлень є 15 листопада. Наразі ж дефіцит, який створюється у мережі, перекривається за рахунок імпорту електроенергії.
Раніше ми розповідали, що у Києві на критичну інфраструктуру припадає 25% електроенергії, яку не можна обмежувати за будь-яких умов, список обʼєктів затверджує місцева влада. Решту 75% споживає побутовий сектор (багатоквартирні та приватні будинки), бізнес, соціально-побутова сфера та промисловість. Наприклад, населення споживає 40% всього обсягу електроенергії.