Загалом майже половина українців не має надлишкової ваги, проте найкращим цей показник є у столиці. Кожен другий киянин, відповідаючи на запитання про власне самопочуття, стверджує, що не має зайвих кілограмів. А от найбільше задоволених своїм здоров’ям – на Західній Україні (Рівненщина, Івано-Франківськ). Киянам, напевно, варто повчитися в них ставленню до “боді-позитивності”.
Дослідження про стан здоров’я українців загалом і киян зокрема, та власні відчуття з цього приводу завершили днями у КМІС. У опитуванні під назвою “Індекс здоров’я 2023” заступниця директора КМІС Вікторія Захожа виділила декілька моментів. Перший – оцінка самим респондентом стану здоров’я. Лише 50% опитаних каже про нього, як про “хороший”.
“Це достатньо суб’єктивний показник – як людина оцінює стан свого здоров’я. 50% (середнє про країні – ред.) опитаних назвали його хорошим або дуже хорошим. Найнижчі показники – це Харківська, Запорізька, Сумська, Херсонська області. Там прифронтова територія і, можливо, це може свідчити і про структуру населення, яка залишається там”, – зазначила Захожа.
За даними дослідження, 44% українців не мають надлишкової ваги, при цьому в розрізі областей найбільше таких виявилося в Києві – 53%. Найменше у Херсонській області – 35%. Також, як зазначається, цей показник останні два роки залишається приблизно в тих самих межах: у 2020 році – 45% опитаних не мали зайвої ваги, у 2019 році – 46%.
Загалом, у порівнянні з опитуваннями 2019 та 2020 років, за словами Захожої, кількість українців, які позитивно оцінюють стан свого здоров’я, суттєво не змінилася. Так, у 2020 році стан свого здоров’я позитивно оцінили 54% опитаних, у 2019 році – 50%.
Зазначимо, що в ході дослідження “Індекс здоров’я” (проводиться з 2016 року) на питання відповідали близько 10 тисяч респондентів по всій Україні. Дослідження дає інформацію про стан здоров’я населення, доступ до медичних послуг та сприйняття системи охорони здоров’я. Дані дослідження дозволяють проводити порівняння більшості показників у розрізі регіонів, а також відстежувати тенденції та зміни в поведінці населення щодо здоров’я.
Як працює Мапа ментального здоров’я Києва: інструкція від Києва Цифрового
Нагадаємо, нещодавно Інформатор розповідав про те, що у мобільному додатку “Київ Цифровий” з’явилась нова функція – Мапа ментального здоров’я Києва. Це інструмент, який забезпечить містянам можливість знайти психологічну підтримку, виходячи з власних потреб. За допомогою карти можна дізнатися не тільки про найближчі установи, а й фахівців та їхню спеціалізацію.
Також ми писали про те, що у Фастівському районі Київщини правоохоронці викрили двох медиків, що вирішили підзаробити на ухилянтах від мобілізації. Спритники самі запропонували місцевому мешканцю уникнути військової служби. Схема була простою: фіктивний діагноз, потім – таке саме фіктивне “лікування”, внесення недостовірних відомостей до медичного висновку і вдале проходження лікарсько-консультативної комісії з отриманням групи інвалідності. Гонорар за свої послуги оцінили в 12 тисяч доларів, ще й люб’язно погодилися отримувати гроші частинами.