У Києві в Шевченківському районі громадські активісти дотисли місцеву адміністрацію, аби та заборонила паркуватися на тротуарі. Спочатку чиновники не зважали на протести й “годували” громадськість відписками, аж зрештою схаменулися й заборонили паркування на пішохідній зоні. На те, щоб переконати чиновників, що паркінг є незаконним, в киян пішло три роки.
Про маленьку перемогу у великій боротьбі за добробут киян повідомив громадський активіст Павло Постоєнко у Facebook-спільноті “Пасажири Києва”. Він зазначив: на звільнення тротуару від автівок на вул. Симона Петлюри, 28 неподалік Центрального залізничного вокзалу, в нього пішло аж три роки. За іронією, просто навпроти локації, де ще нещодавно паркували автівки, у січні 2025 року сталася велика комунальна аварія. А буквально за 50 метрів від “самовільного” паркінгу розташована будівля зі штаб-квартирою ДБР.
Писати про незаконний паркінг на вул. Симона Петлюри, під колишнім “Столичним” будинком побуту Постоєнко почав ще у переддень повномасштабного вторгнення – в лютому 2022 року. Тоді біля споруди вільно паркувалися автівки, які заїжджали на тротуар через шлагбаум (інші можливості заїзду були перегороджені стовпчиками). Побачивши чийсь явно приватний “бізнес”, активіст вирішив втрутитись і звернувся до Департаменту міського благоустрою із запитом.
“Приходить відповідь від Шевченківського благоустрою: шлагбаум встановлено на землі, яку орендують (брехня), а шлагбаум підключено по належним чином до електропостачання”, – зазначив тоді Постоєнко у дописі.
За словами Павла Постоєнка, у Кадастровій карті весь тротуар під будинком має класифікацію звичайних доріг і тротуарів, що відноситься до балансової території районного ШЕУ. Сама ж ділянка, що орендується, розташована просто під будівлею – і до неї “віджата” парковка не входить, зазначав він.
Як мажорний ресторан “узаконив” собі перехід через дорогу, а на вул. Антоновича “віджали” тротуар під паркінг
Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що у Києві місцева влада “узаконила” надземний нерегульований перехід, зроблений на вулиці Січових Стрільців до елітного ресторану La Maison (колишній “Аляска”). Тепер на ньому обладнали острівець безпеки, хоч сам перехід і був зроблений незаконно, представниками ресторану в обхід регламентних процедур і обговорення з громадськістю. Вони намалювали розмітку через проїжджу частину ще у березні 2024-го, домовившись з патрульною поліцією.
Крім того, ми писали про схожий випадок із дозволом паркуватись на тротуарі на вул. Антоновича у Києві. Парковку там облаштували мешканці будинку за власний кошт – але місцева влада вирішила не чіпати стовпчики. У ШЕУ Голосіївського району повідомили: в пішоходів вже є 2 метри тротуару – а більше й не треба.