Цифровізація та розвиток електронних сервісів у Києві у 2024 році вийшли на новий рівень. І найкраще це доводить 13 місце серед 193 міст світу, яке столиця посіла у рейтингу Local Online Services Index від ООН, що оцінює рівень цифровізації та запровадження електронних інструментів. Передусім йдеться про міський застосунок Київ Цифровий, який налічує вже більше 30 сервісів та незабаром збільшить цю кількість, спираючись на потреби киян.
Про це 19 жовтня 2024 року в інтерв’ю 24 каналу повідомив керівник цифрової трансформації Києва, заступник міського голови Петро Оленич. Стосовно високих результатів Києва у рейтингу ООН, він зазначив, що оцінювалася не наявність сервісів, а попит на них, їхній вплив на життя містян, ставлення до них користувачів. У Києва Цифрового у цих питаннях повне “порозуміння” з киянами.
Наразі мобільний додаток інформує мешканців столиці майже про всі події, що відбуваються у Києві – від заторів до якості повітря. До базових сервісів на кшталт безконтактної оплати карткою за проїзд у муніципальному транспорті, оплати комунальних послуг чи розкладу руху та маршрутів громадського транспорту додались мапа укриттів, запис до ЦНАПів, інформація про закриті вестибюлі метро, мапа ментального здоров’я, інформація про ситуацію в енергосистемі і ще багато чого корисного.
До того ж, як зазначив Петро Оленич, дуже важливо, що під час повномасштабної війни міські сервіси продовжують працювати, незважаючи, наприклад, на відключення електроенергії. Сучасні електронні сервіси виявилися більш стійкими, ніж старі аналогові підходи, що є енерговитратними. Щодо розвитку нових напрямків у Києві Цифровому, на їхню пріоритетність війна все ж таки сильно вплинула.
“Війна змусила нас скоригувати частину сервісів, відтермінувати деякі сервіси на наступні роки. У 2024 році ситуація більш-менш стабілізувалася, ми сконцентрувалися на питаннях безпеки, управління потоками, своєчасного інформування, зокрема, про ракетні удари, укриття, де отримати воду, де отримати ліки, і так далі. Під це все вибудовувалася інфраструктура”, – пояснив Оленич.
Наразі команда розробників працює над новими сервісами, які незабаром з’являться у застосунку. Серед них наступні:
- розвиток міського дата-центру та ситуаційного центру для протидії загрозам;
- розвиток системи відеонагляду і вуличного освітлення;
- безкоштовне паркування для учасників бойових дій;
- адаптація Києва Цифрового для людей з вадами зору;
- мапа безбар’єрності;
- чат-бот підтримки зі штучним інтелектом;
- оновлений міський портал послуг за підтримки Bloomberg Philanthropies;
- реалізація одноразової матеріальної допомоги онлайн на порталі послуг;
- Дія.Шерінг на міському порталі послуг.
Серед вимог до цифровізації не тільки актуальність та зручність електронних сервісів, а й безпека. За словами Петра Оленича, ворог регулярно намагається атакувати Київ Цифровий, що вкрасти дані про киян та зламати систему електронного квитка, аби визвати масову паніку. Проте робота над вдосконаленням захисту застосунку триває, аби запобігти цьому.
Престижні нагороди та нові розробки Києва Цифрового
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що застосунок “Київ Цифровий” отримав престижну нагороду на Конгресі нової мобільності у польському місті Лодзь. Київську розробку відзначили у номінації “CEE Tech and Data-led Mobility Solution”, тобто серед мобільних застосунків, розроблених у Центральній та Східній Європі. Це вже не перша подібна нагорода в програми, якою щодня користуються десятки тисяч киян.
Також ми розповідали про те, що у мобільному додатку “Київ Цифровий” з’явилась нова функція – Мапа ментального здоров’я Києва. Це інструмент, який забезпечить містянам можливість знайти психологічну підтримку, виходячи з власних потреб. За допомогою карти можна дізнатися не тільки про найближчі установи, а й фахівців та їхню спеціалізацію.