У мобільному застосунку “Київ Цифровий” стартувало нове опитування щодо нових назв вулиць, провулків і навіть проспекту. Загалом це 11 топонімів, долю яких міська влада сподівається вирішити за допомогою киян. Висловити свою думку з приводу перейменувань можна до 11 квітня.
Здебільшого існуючі назви мають нові варіанти, які й пропонуються на розгляд містян. І лише Повітрофлотська вулиця не має альтернативної назви, адже потрібно вирішити, чи варто взагалі її перейменовувати. Адже спроба дати нове ім’я вулиці та проспекту ще в 2023 році зіткнулася зі спротивом з боку громадськості. Активісти пояснювали, що існуюча назва нерозривно пов’язана з авіабудуванням у Києві, до того ж, не підпадає ані під декомунізацію, ані під дерусифікацію.
Тож, нині у киян запитують, чи варто переменовувати Повітрофлотську вулицю у Солом’янському районі, чи лишити її без змін. Щодо інших топонімів, пропонуються такі варіанти:
- проспект Маршала Рокоссовского в Оболонському районі – на честь поета Дмитра Павличка;
- вулицю Волго-Донську в Дарницькому районі – на честь загиблого військовослужбовця та громадського активіста Павла Петриченка;
- вулицю Сулеймана Стальського в Дніпровському районі – на честь українського громадського і політичного діяча Ігоря Юхновського;
- вулицю Суворова в Дарницькому районі – на честь української підпільниці часів Другої світової війни Людмили Фої;
- вулицю і провулок Дунаєвського в Святошинському районі – на вулицю та провулок Цундарівський на честь назви частини історичної місцевості Біличі;
- вулицю Левітана в Голосіївському районі – на вулицю Лукрецьку на честь озера Лукрець у Голосієво;
- вулицю Червону в Солом’янському районі – на честь Героя України Василя Копаня;
- вулицю Макаренка в Дніпровському районі – на честь першого імама Кавказу Шейха Мансура, а провулок Макаренка – на честь української лікарки Софії Окуневської.
Взяти участь в опитуванні можна до 11 квітня. Часу це займе зовсім небагато – потрібно відкрити додаток “Київ Цифровий”, знайти розділ опитувань і відповісти на запитання. Отримана інформація має допомогти зробити місто більш стійким до надзвичайної ситуації.
Тест-драйв мапи безбар’єрності від Кличка: косо-криво, аби було
Нагадаємо, днями Інформатор провів тест-драйв мапи безбар’єрності від Кличка, що її було представлено у Києві Цифровому. Вона виявилася, м’яко кажучи, сирим продуктом: на ній навіть не позначено, що офіс самого Віталія Кличка має пандуси і цілком обладнаний для відвідин людьми з інвалідністю.
Також нещодавно ми написали про те, що мобільний застосунок “Київ Цифровий” отримав нові можливості, які допоможуть контролювати тих, хто порушує правила паркування. Тепер за його допомогою можна не лише отримувати попередження про закінчення часу паркування або оплачувати штрафи за порушення його правил. У разі несвоєчасної сплати штрафів система автоматично передасть матеріали до виконавчої служби для примусового стягнення.