Київська Галера припливла: розважальний комплекс на Галерній затоці визнали поза законом

У Києві за самовільне будівництво розважального комплексу на березі Дніпра повідомлено про підозру підприємцю. І йдеться не тільки про зведення комерційних споруд, а й про незаконне користування змелею, яка є власністю столичної громади. Для оформлення прав на неї бізнесмен підробив документи.

Про викриття афери з комунальною землею повідомили у Київській міській прокуратурі. Йдеться про ресторанний комплекс на ділянці площею понад 0,5 га в прибережній захисній смузі Галерної затоки в Голосіївському районі Києва. У прокуратурі не повідомляють назву закладу, проте на фото відомий готельно-ресторанний комплекс “GALERA RESORT”, який, до речі, працює на цьому місці понад 10 років. 

На чималій території у дійсно затишному місці розташовані двоповерховий готель на 25 номерів, ресторан з терасою та кальянною зоною, SPA-комплекс і Beach club з басейном, зоною відпочинку, окремими бунгало та спортивним майданчиком. Ціни цілком відповідають заявленій катнгорії “елітний відпочинок”: вартість двомісного напівлюксу – 4 тис грн на добу, двокімнатний люкс – 4,8 тис грн, трикімнатний люкс з персональною сауною – 7 тис грн, найдешевший стандарт – 2850 грн. Вартість SPA включена лише для постояльців номерів категорії напівлюкс і вище, для вісх інших – 1,3 тис грн з особи на день. У Beach club вартість басейну – 900-1000 грн на день, басейн+бунгало для 4 осіб – 2,5-3 тис грн. 

Аби збудувати всю цю красу і розкіш прямо на воді її власнику довелося вдатися до низки незаконних операцій. Як повідомляють у прокуратурі, для отримання права користування на цю земельну ділянку, він підробив документи про існування цивільно-правових відносин з іншою особою та звернувся до суду з вимогою зареєструвати за ним право власності на вже збудований об’єкт нерухомості. А коли отримав схвальне рішення суду, просто вінс ресторанний комплекс в статутний капітал створеного ним товариства.

Як результат, і легалізував незаконно побудований об’єкт і водночас набув право користування земельною ділянкою, яка належить громаді Києва. До речі, до суду з позовом щодо знесення самочинно збудованого комплексу та розірвання договори оренди на земельні ділянки Київська міська прокуратура звернулася ще у 2024 році, втім, “GALERA RESORT” поки працює.

Будівельний скандал у київському Ботсаду: хто був забудовником, і на чому усе зупинилося

Нагадаємо, як писав Інформатор, на початку 2025 року у київському ботсаду почався будівельний скандал. Держаудитслужба заявила про, нібито, передачу частини земель природно-заповідного фонду під забудову керівництвом ботсаду, що перебуває під “парасолькою” НАН України. Ба більше: частину території віддали забудовнику, який цілих шість років докладав різноманітних зусиль, аби керівництво ботсаду стало “зговірливішим”.

А пізніше ми розповіли, що стала відомою назва забудовника, який пропонував інвестиційну угоду Національному ботсаду ім. Гришка у Києві. Це “KSM-Group”, добре відомий саме завдяки забудові охоронюваних територій, та земель тієї-ж таки НАН України (назва забудовника фігурує у кримінальних справах), а також природно-заповідного фонду.

Джерело