Київський метроміст підтримають металевими арками, інші мости також ремонтуватимуть

Стан мостів у Києві не залишає владі та комунальникам особливого вибору – їх треба ремонтувати, а іноді навіть рятувати. Одна з головних “больових точок” столиці – міст Метро, який досяг непрацездатного стану, а головною проблемою для його відновлення є охоронний статус пам’ятки місцевого значення, через який заборонено змінювати зовнішній вигляд моста із застосуванням сучасних технологій. Тому “втомлений міст” нещодавна почали реставрувати та підпирати, зводячи під нім підтримуючі конструкції.

Про це в інтерв’ю Вечірньому Києву”  днями повідомив генеральний директор КК “Київавтодор” Олександр Федоренко. Хоча Інформатор одним із перших розповів про початок нового “великого будівництва” ще у першій декаді вересня. Тоді ми відвідували будівництво і на власні очі бачили, як у дно Дніпра почали забивати металеві палі. За словами Федоренка, наразі роботи йдуть за планом.

“Активно ведуться роботи з влаштування опор викаточного пірсу та підкранової естакади, розпочаті роботи з віброзанурення труб-паль опор підтримувальних конструкцій для влаштування під мостом Метро металевих арок, які підтримуватимуть міст”, – зазначив він.

Крім того, з весни триває ремонт не настільки аварійного, але також досить “втомленого” Північного моста, рух яким було частково обмежено кілька останніх місяців. За словами керівника Київавтодору, наразі відремонтовано по півтори смуги руху, і наступного року поточний ремонт буде продовжено.

“Потрібно виконати решту робіт на самому мості, щоб забезпечити нормальний проїзд й продовжити термін експлуатації мосту. Адже, коли стара зношена гідроізоляція порушена, волога потрапляє на опори та балки, бетон піддається корозії, що зменшує надійність конструкції. Тому важливо було її замінити”, – розповів Олександр Федоренко.

Щодо шляхопроводів, навесні 2025 року обіцяють завершити ремонтні роботи на перетині вулиць Лугової –Богатирської. А до кінця поточного року розпочати підготовчі роботи для реконструкції шляхопроводу на перетині Броварського проспекту та вулиці Будівельників. Поки перекладатимуть мережі, а з нового року почнеться активна фаза.

Вже укладений договір із підрядником на ремонт шляхопроводу на Подолі, що знаходиться на перетині вулиць Новокостянтинівської та Портової. Крім того, є надія, що таки знайдеться підрядник для ремонту шляхопроводу на вулиці Полярній над залізничними коліями ділянки Київ –Почайна — Вишгород. Решта – поки проєкти та сподівання, що на їхнє втілення знайдуться гроші. Це стосується шляхопроводів на проспекті Миколи Бажана, на вулиці Рональда Рейгана на Троєщині, на Стратегічному шосе, через Броварський проспект біля станції метро «Чернігівська».

Коли КМДА почала штовхати уряд вперше, і як вирішилося питання з метромостом

Нагадаємо, ще у січні 2024-го Інформатор писав про нагадування від КМДА про те, що мости Метро та Патона в Києві офіційно перебувають у стані непрацездатності. Втім, сотні тисяч автомобілів продовжують їздити цими мостами. Ще тоді адміністрація столиці звернулася до уряду вперше з нагадуванням про необхідність проводити ремонт обох мостів, щоб уникнути транспортного колапсу у столиці.

Згодом ми розповідали, що Комунальна корпорація “Київавтодор” у травні 2024 року оголосила тендер на протиаварійні роботи на мосту Метро. Роботи триватимуть до кінця 2026 року. Коли все виконають, то компанії-підряднику мають заплатити понад 2 млрд грн.

Джерело