Київський метрополітен готується до спеки: закуплять 86 нових кондиціонерів

У столичному метро стане прохолодніше завдяки новому обладнанню. Комунальне підприємство оновлює технічне оснащення і закупить 86 кондиціонерів різного типу, зокрема, й на випадок аварійних ситуацій, коли інші системи охолодження недоступні. Очікувана вартість закупівлі становила 1,8 млн грн, проте вдалося заощадити понд 600 тис грн.

Оголошення про тендер  було розміщено в електронній системі публічних закупівель Prozorro. Свої пропозиції надіслали дев’ять компаній-постачальників, перемогла ТОВ “Клімат-Майстер”, яка постачала обладнання для медичних, військових та освітніх установ. А вартість закупівлі в процесі торгів знизилася з 1,8 млн грн до 1,24 млн грн.

Тож, до кінця року на склад підприємства надійде 86 нових кондиціонерів, які закуповують для різних об’єктів підземки. Йдеться про партію з шести типів кондиціонерів, включно з потужними моделями на 7 кВт, які використовуються для охолодження великих приміщень. Серед вимог – інверторні компресори, безпечний холодоагент та низький рівень шуму. Усе обладнання має бути новим, не раніше 2024 року випуску, з гарантією від 1 до 2 років.

Кондиціонери будуть зберігатися на головному складі метрополітену та надходитимуть партіями, як буде потреба у підприємства. Як зазначено в умовах договору, монтаж  до тендеру не входить – лише постачання. Також у тендерній документації не зазначено, на яких саме об’єктах метрополітену та станціях планують встановлювати нові кондиціонери –  ймовірно, рішення про це ухвалюватиметься окремо, залежно від поточних потреб служб підприємства.

Потреба в охолоджувальному обладнанні пов’язана не лише з комфортом працівників служб метро та пасажирів, а й із підвищеним навантаженням на інженерну інфраструктуру в умовах війни. Частина об’єктів тривалий час використовується як укриття, тож оновлення техніки має підтримати стабільну роботу підземки навіть у надзвичайних умовах. До речі, для позаштатних ситуацій у списку закупівлі зазначено один мобільний кондиціонер. 

Це портативна модель, яка не потребує монтажу, має колеса для переміщення і працює від звичайної розетки. Її можна оперативно використовувати у тимчасових приміщеннях або під час аварійних ситуацій, коли інші системи охолодження недоступні. Таке обладнання особливо корисне в умовах воєнного стану, коли гнучкість і автономність є ключовими.

Метро Києва закуповує ревуни, а на Виноградарі перекривають рух під будівництво підземки

Нагадаємо, днями Інформатор розповідав про те, що КП “Київський метрополітен” проводить закупівлю ревунів. Це елементи звукового попередження працівників метрополітену під час закриття металоконструкцій на станціях метро. Йдеться, у тому числі, про важкі захисні герметичні двері, що перекривають тунелі та станції, вестибюлі й вентиляційні шахти метро на випадок настання різного роду позаштатних ситуацій.

Також ми писали, що через будівництво метро на Виноградар частина проспекту на ділянці від проспекту Василя Порика до проспекту Свободи на рік стане недоступною для громадського транспорту. Закриття триватиме з 5 квітня 2025 року до 5 квітня 2026 року. На час виконання робіт автобуси та маршрутки курсуватимуть за тимчасовою схемою організації дорожнього руху.

Джерело