Київське метро доєдналося до модного тренду, який отримав назву GPT Doll або Barbie Box Challenge. За допомогою штучного інтелекту користувачі генерують зображення реалістичних ляльок у стилістиці Барбі – з набором тематичних предметів у коробці, ніби її щойно зняли з полиці в магазині. До флешмобу долучився і Київський метрополітен із симпатичною черговою по станції.
На офіційній сторінці метрополітену у Facebook з’явилася стилізована фігурка під назвою “Чергова по станції” – з характерною коробкою, аксесуарами та “фірмовими” червоними кедами замість звичного червного капелюшка. У наборі – рація для суворого “не заступайте за обмежувальну лінію”, класичний жетон, потяг, що завжди приїжджає у найнесподіваніший момент, станція “Золоті ворота” з впізнаваною архітектурою, листок каштана та, звісно, відданість порядку.
“Ми вже думаємо над версією “пасажир у годину пік” – там буде суперсила триматися без поручня і читати новини з чужого телефона”, – жартують у пресслужбі підземки.
А тим часом пасажири пропонують згенерувати набір таких фігурок, зробивши ще й машиніста, контролера, поліцейського управління поліції метрополітену, фігурки пам’ятників зі станції метро “Дніпро”. До речі, пост метрополітену викликав жваву реакцію в коментарях. Десятки користувачів всерйоз запитували, де можна придбати фігурку “Чергової по станції”, не підозрюючи, що вона – лише продукт штучного інтелекту.
Інші ж коментатори використали можливість висловити конструктивну критику: мовляв, краще б замість “віртуальних іграшок” комунальники додали таймер прибуття поїзда на станціях, як це зроблено в багатьох європейських містах. Водночас частина аудиторії стала на захист метрополітену, нагадавши про його важливу роль як укриття під час повітряних тривог та надзвичайно відповідальну роботу працівників.
Серед дотепних зауважень — і обговорення червоних кедів, які стали “родзинкою” фігурки, але викликали питання щодо дотримання дрескоду. Майже всі помітили, що не вистачає червоного капелюшку, який зазвичай ідентифікує чергову. Та попри все, більшість зійшлася в одному: ідея — прикольна, потрібно продовжувати.
Тренд, який отримав назву GPT Doll або Barbie Box Challenge, бере натхнення з естетики Барбі, ретро-іграшок 90-х та сучасної культури генеративного мистецтва. Користувачі створюють зображення себе або вигаданих персонажів у вигляді ляльок у коробці – з логотипами, слоганами, аксесуарами й навіть уявними “характеристиками”. Усе це генерується за допомогою штучного інтелекту, і стало надзвичайно популярним на початку 2025 року, особливо в TikTok, де користувачі почали ділитися своїми згенерованими аватарами. На цьому тлі Київський метрополітен виглядає абсолютно органічно – креативно, з самоіронією й любов’ю до міста.
Машиністу довелося гальмувати потяг у тунелі: що він побачив на рейках
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що з 1 березня на станції метро “Теремки” відновив роботу один з вестибюлів, що був закритий ще від початку повномасштабного вторгнення Росії. Йдеться про вестибюль №1, що веде зі станції у напрямку ТРЦ “Магелан”. Зазначимо, ще навесні 2024 року непрацюючий вестибюль перебував у жалюгідному стані, що помітив Інформатор – втім, пізніше його таки привели до ладу.
Крім того, ми розповідали, про дивний випадок у київському метро. Ще 17 лютого 2025 року у тунель неподалік від станції “Вокзальна” потрапив один з пасажирів, і машиністу довелося зупиняти потяг, аби підібрати його з колій. До приходу поліції за чоловіком, ймовірно, безхатьком стежили інші пасажири у вагоні.