Київводоканал готується до надзвичайних ситуацій: на захисне обмундирування витратять понад 15 млн грн

Приватне акціонерне товариство “Київводоканал” планує витратити 15,7 млн грн на індивідуальне обмундирування – і справа не в гумових чоботах, а у спорядженні, що захищає від радіації та біологічних загроз. З цією метою був оголошений тендер, пропозиції приймаються до 18 листопада 2024 року. Предмет закупівлі – це чотири лоти, до яких входять протигази та маски до них, респіратори з фільтрами, напівмаски та фільтри комбіновані й, нарешті, пожежна уніформа.

Про це стало відомо з оголошення, яке з’явилося в електронній системі закупівель Prozorro. Згідно з тендерною документацією найдорожчим у цій масштабній закупівлі є лот № 1, до якого входять протигази, фільтруючі коробки та маски до протигазів. Очікувана вартість – 13,3 млн грн, планується придбати 3947 одиниць та 850 комплектів. Серед них і звичайні цивільні фільтрувальні протигази, і від бойових отруйних речовин, і ізолюючі шлангові, і промислові фільтрувальні – від токсичних випарів промислових небезпечних хімічних речовин, зокрема, кислотних газів та випарів, сірного газу, хлористого водню, хлору, аміаку та його органічних похідних, сірководню, синильної кислоти, ртуті, пилу, радіо- та біологічних сполук. 

Щоправда, із протигазами можуть бути проблеми. У розділі запитань до процедури є чимало зауважень, точніше, прохань не допустити закупівлю продукції російського походження.

“В Україні немає жодного реального підприємства, яке б мало повний замкнений цикл виготовлення ЗІЗОД, а також виробничих потужностей для виготовлення протигазових масок до протигазів типу ГП-5 (ІЗОД-1), ГП-7 (ІЗОД-2), ГП-9 (ІЗОД-3), ПШ, ППМ-88, МАГ, УЗС БРИЗ, УЗС ИЗОД. Українські підприємства, які позиціонують себе виробниками протигазів типу ГП-5 (ІЗОД-1), ГП-7 (ІЗОД-2), ГП-9 (ІЗОД-3), ПШ, ППМ-88, МАГ, УЗС БРИЗ, УЗС ІЗОД, не маючи відповідних технологій та матеріально-технічної бази не можуть здійснювати повного циклу виробництва, а лише так звану вузлову зборку з комплектуючих сумнівної якості та походження, або ж завезених незаконним шляхом з території держави-агресора”, – попереджають Київводоканал.

Проте офіційно відповіді на ці зауваження поки не оприлюднено. Як і відповіді на запитання, для яких цілей планується закупівля протигазів. Чи для потреб, пов’язаних з господарською діяльністю, чи для вирішення питань, пов’язаних з цивільним захистом.

Щодо інших трьох лотів, їхня вартість не така потужна. Лот № 2 передбачає закупівлю 9592 респіраторів різних моделей, патронів та фільтрів для них. Очікувана вартість складає 1,4 млн грн.

Лот № 3 – це 265 багаторазових напівмасок, зокрема, й тих, що захищають від органічних, неорганічних та кислих газів, пару азотної кислоті, аміаку та його похідних. На них планується витратити  289 тис грн. І лот № 4 – це 21 захисний пожежний костюм, стійкий до впливу відкритого полум’я. Вартість закупівлі – 589 тис грн. А всі комплекти індивідуального захисного обмундирування у Київводоканалі сподіваються отримати вже до кінця поточного року.

Столичне метро закупило засоби проти радіації та біологічних загроз

Як повідомляв Інформатор, ще наприкінці літа Київський метрополітен вирішив забезпечити свої співробітників необхідними засобами захисту від токсичних та отруйних речовин. Договір укладено на поставку 657 протигазів, а витратити на них планували 1 млн 797 тис. 552 грн. Проте переможець тендеру запропонував 1 млн 734 тис. 480 грн, тож метрополітен заощадив понад 60 тис. грн. А вартість одного захисного комплекту таким чином склала 2 640 грн.

Також ми писали, що Кабмін затвердив нові правила щодо розподілу протигазів для населення. Відтепер місцеві адміністрації, підприємства та державні органи зобов’язані забезпечити непрацюючих громадян засобами захисту у разі ядерної небезпеки або застосування іншої зброї масового ураження проти України.

 Непрацююче населення отримуватиме протигази від місцевих адміністрацій, які будуть відповідальні за формування відповідних комунальних резервів. Працівників підприємств, що входять до категорії цивільного захисту, повинні забезпечувати засобами захисту самі підприємства за власні кошти. Чиновникам протигази надаватимуть органи влади коштом державного бюджету.

Джерело