Майже третина киян незадоволені літніми майданчиками біля кафе

У мобільному застосунку “Київ Цифровий” підбили підсумки опитування киян щодо облаштування міського простору, зокрема, розміщення терас та відкритих майданчиків біля кафе та ресторанів. Мешканців столиці запитували , чи подобається це їм, чи відпочивають вони на таких майданчиках, чи хотіли би щось змінити в їхньому розташуванні. Участь в опитуванні взяли майже 53 тисячі користувачів застосунку, і загалом кияни здебільшого схвально ставляться до такої форми відпочинку.

Згідно з результатами опитування, 75% його учасників подобаються сезонні майданчики, 15% вважають, що вони заважають пішоходам та захаращують місто. Щодо власної “участі”, 60% відповіли, що й самі відпочивають на таких терасах, 14% обирають лише внутрішній простір закладів, 22% просто не відвідують кафе та ресторани. А ось із існуючим розміщенням все складніше: 31% респондентів не влаштовує те, як це працює нині, трохи більше – 39% вважають, що все гаразд, принаймні, їх все влаштовує. І майже ще третина опитуваних не змогла відповісти, адже не знає, які мають бути правила розміщення.

На найголовніше питання, що стосується необхідних змін у цих правилах, переважна більшість – 35% відповіли, що необхідно стежити за тим, аби вулична тераса не заважала пішоходам. 19% вимагають врегулювати розміщення майданчиків в історичному центрі Києва, 16% турбує дотримання правил безбар’єрності. Ще 15% впевнені, що відкриття майданчика має бути узгоджено з мешканцями будинків, що розташовані поруч,  12%  виступає за необхідність сформувати єдині вимоги до зовнішнього вигляду майданчиків.

У Києві готують нові правила для терас ресторанів

Як розповідав Інформатор, Київрада підготувала перелік вулиць, де встановлення майданчиків буде під забороною, також усі майданчики розділять на декілька типів. Так, у столиці визначать три типи літніх майданчиків, щоб встановити, які з них можна розміщувати на центральних вулицях столиці. Наприклад, закриті всесезонні майданчики заборонено буде ставити у межах зон міста, що охороняються UNESCO – біля Лаври та Софії.

Перший тип – літній майданчик, який розміщується на відкритому повітрі, він може працювати цілий рік. Другий тип – відкритий (сезонний) майданчик, що розміщується на відкритому повітрі (під тентами, на верандах), і не має закритого приміщення для перебування людей. Такий майданчик може розміщуватись біля ресторану, бару, кафе, їдальні, закусочної, піцерії, кулінарії. Третій тип – закритий всесезонний майданчик біля закладу харчування, влаштований з полегшених конструкцій та встановлений тимчасово без улаштування фундаменту і не є капітальною спорудою.

Також днями Інформатор писав про те, що у Києві 5 листопада 2024-го згорів ресторан японської та європейської кухні “Євразія” на Берестейському проспекті. Пожежа почалася на другому поверсі закладу. На щастя, жертв та постраждалих і немає, проте будівлю, схоже, знищено майже повністю – і чи ресторан відновиться, сказати наразі складно.

Джерело