Через суттєве зниження температури та погіршення погодних умов у деяких громадах Київської області змінено формат навчального процесу. Враховуючи прогноз до кінця поточно тижня, який поки обіцяє лише посилення опадів та вітру, школи скорочують тривалість уроків або взагалі тимчасово переходять на дистанційне навчання. Це пов’язано з тим, що повторне підключення до тепла потребує значного часу й технічних зусиль.
Про перехід на онлайн-навчання частини шкіл у Бучанській громаді повідомили у Бучанській міській раді. Таке рішення ухвалено задля збереження здоров’я учнів і комфортних умов навчального процесу. Повторне підключення опалювальної системи наразі неможливе – у міськраді це пояснюють складністю та тривалістю процесу.
“Оскільки після завершення опалювального сезону всі системи, включно з лічильниками та обладнанням, були опломбовані згідно з установленими процедурами, повторний запуск систем – довготривалий і технічно складний процес. У зв’язку з цим, на дистанційне навчання переведено заклади, де температура в приміщеннях опустилася нижче допустимої норми”, – пояснили у Бучанській міськраді.
Тож, через холод у класах на дистанційне навчання переведені всі школи в Бучі, Ворзелі та Луб’янці. Водночас за скороченим графіком будуть навчатися учні в Мироцькій, Блиставицькій, Бабинецькій, Здвижівській та Гаврилівській школах – тут скорочені уроки. В усі інші навчальні заклади громади для створення комфортних умов передано додаткові обігрівачі.
Тим часом в Ірпінській громаді поки слідкують за температурою в приміщенні дитячих садків. Якщо вона й надалі знижуватиметься, розглядається можливість часткового відновлення теплопостачання, але це стосується лише закладів дошкільної освіти. У ліцеях і гімназіях відновити подачу тепла технічно неможливо, оскільки більшість систем теплопостачання вже законсервовано. Тож, батьків закликають тепло одягати дітей, аби ті змогли сидіти у холодних класах.
У столиці теж ухвалено рішення не відновлювати централізоване теплопостачання в житловому секторі через похолодання, оскільки запуск системи потребує до семи днів, а зниження температури очікується лише на кілька діб. Але лікарні, дитячі садки, школи та інші заклади соціальної сфери поки залишатимуться з теплом. Ці установи підключають та відключають від тепла за індивідуальними заявками їхніх керівників.
Кияни вимагають від Кличка негайно увімкнути батареї й не втручатися в опалювальний сезон
Як повідомляв Інформатор, на сайті Київради зареєстрована петиція із закликом увімкнути батареї та заборонити міському голові визначати строки опалювального сезону. Як йдеться у тексті петиції, згідно з законодавством, опалення має працювати при зниженні середньодобової температури менше +8 градусів. А похолодання, яке прийшло до Києва, жодним чином не забезпечує цих показників. Тому опалення потрібно увімкнути, а голові КМДА заборонити в подальшому одноосібно приймати рішення щодо старту та закінчення сезону теплих батарей.
Також у березні на сайті Київради була зареєстрована петиція із закликом відмовитися від скошування трави через глобальне потепління та хронічну забрудненість повітря. Передусім, це стосується ділянок, які не захищені від прямих сонячних променів – біля доріг, у скверах та парках, на території біля житлових будинків та інших громадських зонах. Зазначається, що зелені зони охолоджують ґрунт, зберігають вологу в землі, а також некошені трав’яні покриви допомагають поглинати пил. До речі, це не перша петиція проти нещадного “сінокосу” в столиці, втім, позитивних результатів поки немає.