На Київщині повідомлено про підозру двом керівникам підрядної організації та колишньому чиновнику Київської ОДА, які “заощадили” на будівництві спорткомлекса у Миронівці в Обухівському районі. За даними слідства, між перерахованими будівельній компанії 15, 4 млн грн та вартістю реально проведених робіт виявилася “різниця” у понад 500 тис грн. Гроші осіли в кишенях двох директорів фірми-підрядника, які керували нею в різний період.
Про виявлені збитки та врученням підозри трьом учасникам будівельної схеми повідомила столична поліція. Встановлено, що роботи були виконані не в повному обсязі, але посадовець з Київської ОДА, який від замовника відповідав за технічний нагляд за будівництвом, прийняв їх, ніби все зроблено належним чином.
“У 2021 році між Департаментом регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації та підприємством, що взяло на себе функції підрядника, був укладений договір щодо будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу у місті Миронівка Київської області. По завершенню робіт на рахунок будівельної фірми було перераховано близько 15,4 млн гривень. Втім, слідством доведено, що вартість реально проведених робіт на об’єкті виявилася суттєво меншою, а сума переплати, згідно проведених експертиз, становить близько 530 тис грн”, – повідомили у поліції.
Схему використовували звичайну: вносили до звітних документів недостовірні й завищені дані щодо обсягів виконаних робіт. А потім їх підписував посадовець одного з департаментів Київської ОДА. Таким чином, 340 тис грн привласнила директорка, за керівництвом якої почалися роботи, а 188 тис грн отримав вже її наступник.
Наразі держслужбовцю оголошено про підозру у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки, за що він може отримати до п’яти років позбавлення волі. А двом колишнім керівникам компанії-підрядника – за заволодіння бюджетними коштами та складання і видачу завідомо неправдивих офіційних документів. Їм загрожує до восьми років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Чи будуть забудовувати квартал Добровольського та територію заводу “Більшовик” у Києві
Нагадаємо, нещодавно Інформатор повідомляв про те, що забудовники, які викупили завод “Більшовик” у Києві задля зведення там сучасного житла, вирішили заморозити проєкт до завершення війни. На місці колишніх заводських корпусів мали б звести комфортабельний бізнес – житловий район з сучасним простором, що відповідав би концепції “місто в місті”. Час реалізації проєкту зайняв би 10-12 років, тепер будь-які роботи поставлені на паузу.
Також ми писали, що у Печерському районі Києва на Звіринці планують віддати під забудову цілий квартал, збудований у необароковому стилі. Він називається “кварталом Добровольського” – і офіційно є місциною з найменшою щільністю населення у центральній частині Києва. Квартал забудували у першій половині 1950-х після великої трагедії, що сталася тут у червні 1918 року. Нині ж забудовники хочуть звести замість цегляних будинків три 16-поверхівки.