На Київщині відбудовують зруйнований ворогом міст через річку Тетерів

У Київській області розпочалися роботи з відновлення одного з мостів через річку Тетерів, що був зруйнований внаслідок бойових дій у 2022 році. Рух двома відбудованими мостами через Тетерів був відкритий наприкінці 2024-го, наразі будівництво триває на мосту на дорозі Т-10-05 Іванків – /М-07/. Його довжина складає понад 300 метрів, і через ворожі атаки він зазнав масштабних пошкоджень.

Про початок відновлення споруди на своїй сторінці у Facebook повідомив начальник Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області Руслан Ничік. Говорячи про руйнування мосту, він зазначив, що внаслідок влучень одна залізобетонна прогонова будова була зруйнована повністю, решта – частково пошкоджені. Наразі все це розібрано та демонтовано, підрядник зняв залишки асфальтобетонного покриття, металеві перила та бетонні тротуари. 

Після відновлення міст матиме довжину майже 310 метрів, тут встановлять довговічні прогонові будови зі сталезалізобетонних конструкцій, бар’єрне та перильне огородження, освітлення. А головне, що відновлення мосту дозволить повернути стабільне транспортне сполучення ще на одному маршруті в області. Це вже четвертий міст, що відновлюється в межах пілотного проєкту з відбудови шести мостів на Київщині із залученням фінансування з боку уряду Британії. Роботи, що проводить турецький підрядник, мають закінчитися до 31 жовтня 2025 року.

На Київщині відновили два найбільших мости області та дозволили знести 19 пам’ятників

Нагадаємо, днями Інформатор повідомляв про те, що на Київщині завершуються роботи з відновлення двох найбільших мостів області, що були зруйновані на початку повномасштабного вторгнення. Але рух для усіх видів автотранспорту по обох спорудах вже відкрито. Загальна інтенсивність руху на обох мостах становить майже 10 тисяч автівок на добу.

Також ми писали про те, що у Київській області дозволили знести 19 об’єктів радянських часів, що мали статус пам’яток історії. У рамках декомунізації Міністерство культури та стратегічних комунікацій вивело з Державного реєстру нерухомих памʼяток України 19 обʼєктів, розташованих на Київщині. Зокрема, у Бучанському, Броварському, Білоцерківському, Вишгородському, Обухівському та Фастівському районах.

Джерело