На Київщині у Фастівському районі правоохоронці викрили двох медиків, що вирішили підзаробити на ухилянтах від мобілізації. Спритники самі запропонували місцевому мешканцю уникнути військової служби. Схема була простою: фіктивний діагноз, потім – таке саме фіктивне “лікування”, внесення недостовірних відомостей до медичного висновку і вдале проходження лікарсько-консультативної комісії з отриманням групи інвалідності. Гонорар за свої послуги оцінили в 12 тисяч доларів, ще й люб’язно погодилися отримувати гроші частинами.
Саме під час передачі 3 тисяч євро лікарів і викрили, повідомляє пресслужба Київської обласної прокуратури. За даними слідства, “операція” з отримання фіктивної інвалідності розпочалася ще влітку, коли двоє лікарів районної лікарні запропонували військовозобов’язаному чоловіку вплинути на членів МСЕК. За інформацією поліції Київської області, з пропозицією до нього звернулися завідуюча центру неврології та нейрохірургії спільно з лікарем-травматологом. А до осені вони навіть встигли його фіктивно полікувати та підготувати усі висновки до проходження лікарсько-консультативної комісії.
“Під час проведення санкціонованих обшуків за місцями проживання та роботи фігурантів, поліцейські вилучили гроші, мобільні телефони та документи щодо фіктивного лікування громадянина.Зловмисників затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України”, – повідомили у поліції Київської області.
Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів та відсторонення їх від посад. А прокуратура має встановити й надати кримінально-правову оцінку діям інших осіб, причетних до схеми фіктивного отримання інвалідності. Згідно зі санкцією статті, лікарі можуть відбутися штрафом від 34 тис. грн до 93,5 тис. грн або ж опиниться за ґратами на строк від двох до п’яти років.
Стан здоров’я працівників прокуратури виявився кращим, ніж у співробітників КМДА
Як повідомляв Інформатор, Київська міська прокуратура звітувала про кількість своїх співробітників з інвалідністю, зокрема тих, хто отримав її під час повномасштабної війни. За офіційною інформацією, статус осіб з інвалідністю тут має менш ніж 3% від загальної кількості прокурорів.
Загальна чисельність співробітників, що складається з працівників центрального апарату та 10 окружних прокуратур, становить 696 осіб. З них оформлену інвалідність мають 20 прокурорів: 13 – третю групу інвалідності, ще 7 прокурорів – другу. Тобто від загальної кількості працівників випадки інвалідності становлять 2,87%.
А ось у КМДА ситуація виявилася значно гіршою. Згідно з офіційною статистикою, такий статус мають 11% співробітників Київської міської адміністрації. Щодо тих, хто отримав цей статус після 24 лютого 2022 року, виходить, що інвалідами вже під час повномасштабного вторгнення стала майже третина із загальної кількості – 29 зі 105.