Обухівська окружна прокуратура відкрила кримінальну справу щодо руйнування “Змієвого валу”. Інцидент стався поблизу села Іванковичі, що в Обухівському районі на Київщині. Руйнування знайшли екологи, що досліджували місцевість.
Про руйнування Змієвого валу повідомив на сторінці у Facebook директор Київського еколого-культурногро центру Володимир Борейко. Завдану шкоду виявили випадково, під час рейду в Обухівському районі Київським еколого-культурним центром. Зазначається, що пам’ятку археології розкопали під будівництво котеджів.
КЕКЦ передав матеріали про правопорушення до прокуратури. Наразі правоохоронці розпочали провадження за ч.1 ст.364 та ч.3 ст.298 КК України за свідоме руйнування Змієвого валу заради спорудження елітного житлового кварталу.
Борейко повідомив, що ще з 2020 року екологи зверталися до Феодосіївської сільської ради з клопотання про створення на цій ділянці заказника. Однак, протягом 4 років сільська рада ніяк не реагувала. Згідно з відкритими даними земельного кадастру України, тут розпочали будівництво котеджного містечка “Obriy Family Club”. Хто саме відповідатиме за руйнування памʼятки, у прокуратурі не зазначають.
Зазначимо, що Змієві вали — це народна назва одного з видів дерево-земляних оборонних споруд у вигляді довгих валів. Вони поширені на території Середньої Наддніпрянщини. Їхні залишки розташовані переважно в лісостеповій зоні України, а загальна довжина складає більш ніж 950 кілометрів. Їх зводили для оборони від кочових племен, передовсім, печенігів ще за часів Київської Русі.
В київських екологів є претензії до комунальників, що кронують дерева, і до столичного крематорія
Нагадаємо, нещодавно Інформатор розповідав про те, що Держекоінспекція Столичного округу виставила претензію за порушення законодавства в частині охорони атмосферного повітря СКП “Київській крематорій”. Це не нове порушення і вже далеко не перша претензія до комунальної установи, що підпорядковується КМДА. До речі, реконструкція обладнання та заміна печей навіть передбачена програмою економічного та соціального розвитку Києва на 2024-2025 роки, але поки не склалося.
Раніше ми писали, що київські екологи закликають припинити кронування дерев у міських парках, скверах та зелених зонах. Зокрема, обрізання крон у дерев на Венеційському острові (“Гідропарк”) за словами фахівців призвело до збільшення їхньої зараженості омелою, а також загалом – до зменшення зелених зон. Також експерти звертають увагу на корупційні ризики: КП “Київзеленбуд” та “Плесо”, на їхню думку, можуть банально заробляти на продажі деревини до “шашличниць”.