На Оболоні відкрили штаб допомоги для мешканців постраждалих будинків

В Оболонському районі Києва триває ліквідація наслідків нічної атаки ворога на столицю 24 травня. Оболонь є чи не найбільш постраждалим районом – уламки шахедів спричинили масштабну пожежу у дев’ятиповерхівці. Квартири в одному з під’їздів вигоріли з 3 по 6 поверх, наразі триває розбір завалів і документування пошкоджень.

За інформацією голови Оболонської РДА Кирила Фесика , з 12:00 24 травня мешканців постраждалого будинку та всіх, хто потребує допомоги, чекають у створеному штабі. Він працює на базі Ліцею №20 на просп. Оболонський, 32-Б. Тут можна буде отримати консультації, підтримку, роз’яснення щодо подальших дій та оформлення допомоги.

“Якщо ви не зможете бути присутні – не хвилюйтесь. Ми будемо організовувати додаткові зустрічі в наступні дні. Моя приймальня завжди відкрита для вас. З кожним працюватимемо індивідуально, щоб допомогти отримати всю передбачену допомогу від держави та міста – доступним і зрозумілим шляхом”, – зазначив Фесик і нагадав, куди звертатися, аби отримати цю допомогу.

  1. Програма “Турбота” – матеріальна допомога від міста у розмірі 10 тис грн.

Управління соціальної та ветеранської політики — вул. Озерна, 18-А.

Потрібні документи:

  • паспорт та ІПН власника;
  • документ про право власності;
  • акт обстеження (видає керуюча компанія протягом декількох днів після обстеження квартири);
  • довідка з банківськими реквізитами.
  1. Допомога від депутатів Київради

Можна звернутись до будь-якого депутата району. Перелік депутатів та їхні контакти можна знайти в офіційному Telegram-каналі Кирила Фесика. Орієнтовна сума виплати – 10 тис грн.

  1. Програма “єВідновлення” через застосунок “Дія”

Усім, чиє житло постраждало, потрібно подати повідомлення про пошкодження через застосунок “Дія”. Якщо майно ще не внесено до Державного реєстру речових прав, а застосунок не приймає повідомлення, необхідно звертатися до ЦНАПу або нотаріуса, щоб внести дані до реєстру.

  1. Якщо житло буде визнано непридатним для проживання, передбачена одноразова допомога в розмірі 40 тис грн для оренди тимчасового житла, а також щомісячна допомога в розмірі 20 тис грн до моменту відновлення помешкання, але не довше ніж протягом одного року.

Усі запитання щодо допомоги та порядку дій оболонці можуть поставити на зустрічі у штаббі. Крім того, можна зателефонувати за номерами: 066-356-35-20, 044-334-61 -02.

Як зазначив очільник КМВА Тимур Ткаченко, наразі відомо про пʼятьох постраждалих мешканців дев’ятиповерхівки. В житлових будинках багато вибитих вікон, і зараз тут одна з головних точок оперативної ліквідації наслідків.

“Сильно дісталося Оболонському району. Станом на зараз щонайменше 4 локації з пошкодженнями. Уламки збитої цілі впали на відкритій території в кількох місцях. Також постраждав торговельний центр, але без пожежі”, – повідомив Ткаченко. 

 Атака на Київ 24 травня

Як повідомляв Інформатор, ніч на 24 травня стала у Києві та області однією з найгучніших у 2025 році. Росія влаштувала тривалу комбіновану атаку , запустивши “Шахеди” в кілька хвиль, і в проміжку вдаривши балістикою. Уламки впали в кількох районах столиці, також є влучення, пожежі та постраждалі.

В Оболонському районі сталося загоряння на балконах у девятиповерхівці на рівні 3, 4, 5 та 6 поверхів. Трьох людей рятувальники вивели на свіже повітря, ще четверо звернулись за медичною допомогою з попереднім діагнозом гостра реакція на стрес.

У Солом’янському районі пожежа виникла у квартирах на рівні 4 та 5 поверхів у житловій п’ятиповерхівці. Врятовано чоловіка, якого з попереднім діагнозом отруєння продуктами горіння передано медикам. У Святошинському районі в одноповерховій нежитловій будівлі зі зберігання лакофарбових матеріалів через російську атаку сталася пожежа.

Джерело