Автомобільні дзеркала роблять неправильними: вони обманюють водія

Дзеркала в машині – це один із найважливіших елементів для безпечної їзди. І на багатьох автомобілях з правого боку бічних дзеркал заднього виду ви можете побачити напис на дзеркалі, який попереджає про те, що предмети, які відображаються в них, здаються далі, ніж є насправді. Проте не всі розуміють для чого зроблено цей ефект.
Це один з уроків, який будь-який гідний інструктор з водіння розповість вам на самому початку – пам’ятайте про те, що об’єкти у вашому бічному дзеркалі насправді ближчі, ніж здаються. І якщо їхній учень просто цікавий, наступним запитанням з його вуст може бути: “Але чому?”, пише IFLScience. І відповідь криється в тому, як спроектовані бічні дзеркала автомобіля. Вони опуклі, тобто вигнуті або закруглені назовні. Перевага такої форми в тому, що вона дає водієві ширше поле зору, дозволяючи водієві бачити більше потенційних небезпек. По суті, це підвищення безпеки.
З цієї ж причини ви можете побачити опуклі дзеркала, стратегічно розміщені наприкінці чиєїсь під’їзної дороги або на складних перехрестях, щоб допомогти людям бачити, що відбувається за рогом, – хоча вони зазвичай мають набагато очевидніший вигляд у формі риб’ячого ока, ніж ті, що встановлені на автомобілі.
Недоліком опуклої форми є те, що вона суттєво спотворює розмір об’єктів, які з’являються всередині неї. Своєю чергою, це змінює сприйняття водієм відстані між об’єктом і автомобілем, яким він керує, що являє собою проблему безпеки, якщо ви не знаєте про цей ефект. Якщо машина позаду вас виглядає досить далеко, у вас може виникнути спокуса зробити щось на кшталт швидкої зміни смуги руху, коли насправді між вами недостатньо безпечної відстані для цього. 
Чи є тип дзеркала, який міг би являти собою якусь золоту середину?
Люди, звісно, намагалися, а саме доктор Р. Ендрю Хікс, професор математики в Університеті Дрекселя в Пенсільванії. Ще у 2012 році Хікс отримав патент у США на конструкцію, яку він створив за допомогою алгоритму, що включав десятки тисяч обчислень, в результаті чого було отримано дзеркало, яке мало 45-градусне поле зору, але з мінімальними спотвореннями.

“Уявіть, що поверхня дзеркала складається з безлічі менших дзеркал, повернених під різними кутами, як диско-куля”, – сказав Хікс. “Алгоритм являє собою набір обчислень для управління напрямком кожної грані метафоричної диско-кулі таким чином, щоб кожен промінь світла, що відбивається від дзеркала, показував водієві широку, але не надто спотворену картину того, що відбувається позаду нього”.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Сейчас читают – блок в текст новости

Джерело