Скінчилося все не дуже: знайдено першу реальну людину, яка вирішила, що вміє літати

Рання спроба польоту людини відбулась за 900 років до братів Райт, які на початку минулого століття у США винайшли перший в світі літак. Проте найперша спроба польоту добре не закінчилася, а здійснив її монах Ейльмер з абатства Мальмесбері в Англії. У 1903 році брати Райт здійснили перший прилюдний політ, вони пролетіли в літачку над Кітті Хоук у Північній Кароліні, впродовж тодішніх вражаючих 12 секунд. До цього, 21 листопада 1783 року, у Парижі відбулася перший політ на повітряній кулі, пише IFLScience.

Брати Райт та їхній літаючий апарат.

Але до того були й інші спроби польоту, проте вони не мали успіху, тому про них вже не згадують. Втім, один випадок вартий уваги. В XI столітті монах Ейльмер, за даними історика, прикріпив крила до рук і ніг і стрибнувши з гори, пролетів 200 метрів. Історик згадує, що чоловік вірив, нібито вміє літати, немов Дедал. Вся ця історія сталася приблизно в квітні 1066 року.

Хоча ми не маємо жодних детальних уявлень про літаюче обладнання, яке використав винахідник, в описі згадується так зване “пенне”, тобто пір’я. Схоже, він змайстрував собі крила з пташиного пір’я. 

“Ейльмер летів із жорсткими крилами значних розмірів, вони були прикріплені до його рук і ніг і парили, немов планер”, – та на жаль, врешті-решт гравітація зробила свою роботу. Монах протримався в повітрі декілька секунд і впав з висоти на землю. 

Сміливець вижив, але зламав обидві ноги і залишався кульгавим все життя. Проте, що цікаво, це не вплинуло на його переконання, що людина може літати. Він визнавав тільки одну помилку, на його думку вона полягала в тому, що він забув зробити собі хвіст із пір’я.

У міфі стародавніх греків про Дедала відбито давню мрію людини про опанування повітряного простору.
У міфі стародавніх греків про Дедала відбито давню мрію людини про опанування повітряного простору.

Хоча Ейльмер здобув славу на більшу частину середньовіччя, його місце в історії польотів потіснили згодом. Але на нашу думку, такий героїчний вчинок і свята віра в можливість польотів для людини однозначно варті уваги! Адже зрештою цей монах виявився правим. Люди таки літають. 

Джерело