Дослідники з Франції показали, що те, як власник собаки поводиться, впливає на рівень стресу його вихованця. Дослідження показало, що негативна поведінка власника, наприклад лаяння, посилює занепокоєння собаки. Ще одне нове дослідження розглянуло вплив стресу власника та підвищення частоти його пульсу на стрес собаки, повідомляє ScienceAlert.
В експерименті взяли участь 28 господарів та їхніх собак. І власники, і собаки носили монітори серцевого ритму. Господарів піддали стресовому втручанню, або втручанню, що знімає стрес, і спостерігали за ефектом, який він мав. Стресовим втручанням став арифметичний приклад, а антистресом – вправа з дихання.
Вчені виявили, що зміна частоти серцевого ритму господаря собаки напряму впливає на частоту пульсу самої собаки. Ці результати свідчать про те, що собаки можуть розпізнавати стрес у своїх господарів, і це може впливати на їхній власний рівень стресу.
Цей процес вчені назвали емоційним зараженням. Це явище, коли люди та інші тварини можуть вловлювати або імітувати емоції та поведінку оточуючих, свідомо чи несвідомо.
Крім того, частота серцевих скорочень собак зменшилася, коли вони звикли до середовища ветеринарної клініки. Це говорить про те, що ветеринари повинні дати собакам час звикнути до клініки, перш ніж їх оглядати.
Якщо наш стрес може вплинути на наших собак, то це слід враховувати під час відвідування ветеринара. Якщо ветеринари допоможуть власникам почуватися спокійніше під час відвідування клініки, це може допомогти їхнім собакам теж почуватися спокійніше.
Ще одне нещодавнє дослідження поведінки собак виявило, що запах поту від незнайомої людини у стресі впливає на навчання та пізнання собаки. Отже, люди, які доглядають за собаками або працюють з ними, повинні пам’ятати, що їхній власний стрес може вплинути на стрес їхніх собак.