У компанії-постачальнику електроенергії Yasno, що входить до групи ДТЕК, нагадали алгоритм дій для киян, які встановили двозонні лічильники. Вони, на відміну від звичайних, фіксують не тільки обсяг використаної електроенергії, а й час її споживання, дозволяючи власнику заощаджувати. Втім, аби не вийшло навпаки, потрібно передавати покази окремо по кожній зоні – день та ніч, і нічого не переплутати.
Про це компанія Yasno повідомила на своїй корпоративній сторінці у Facebook. Тут наголошують, що правильного введення показників, споживачам потрібно лише два значення, які відображаються на екрані з інтервалом у 10 секунд. Це показання за тарифом «день» (з 7:00 до 23:00) та показання за тарифом «ніч» (з 23:00 до 7:00). Важливе уточнення – суму показань (день + ніч) передавати не потрібно.
Варто зазначити, що двозонні лічильники не передають показники автоматично, і всі дані потрібно вносити вручну. Виключенням з цього правила є автоматизовані системи комерційного обліку електроенергії АСКОЕ. В усіх інших випадках споживачі мають передавати покази окремо по кожній зоні — “день” і “ніч”.
Щоб зняти покази, необхідно дочекатися появи потрібної інформації на табло або натиснути кнопку “введення” для перемикання даних, поки не з’явиться потрібна інформація. У різних типів лічильників відображення зони має різні індекси. У трьох найпопулярніших лічильниках – GAMA, NIK, MTX вони мають такі значення:
- GAMA: на лічильниках цієї моделі індекс “15.8.2” вказує на тариф “день”, а індекс “15.8.1” – на тариф “ніч”. Загальний обсяг спожитої електроенергії відображається за індексом “15.8.0”.
- NIK: в залежності від типу лічильників NIK електроенергія за тарифом “день” має індекс “1.8.2”/”15.8.2”/”Т22”, а за тарифом “ніч” – “1.8.1”/”15.8.1”/”Т21”. Загальний обсяг: “1.8.0”/”15.8.0”/”Т2”.
- MTX: тут індекс “1.8.2” вказує на тариф “день”, індекс “1.8.1” – на тариф “ніч”, “1.8.0” – загальний обсяг.
До речі, показники лічильника потрібно фіксувати до коми або крапки, або виділеного квадрату. А якщо виявилось, що показники аномально великі чи, навпаки, дуже малі, слід звернутися до оператора системи розподілу, оскількі він передаватиме обсяги в YASNO для формування рахунків. У компанії нагадують, що за рахунок багатозонних лічильників кияни можуть заощаджувати до 50% на рахунках за світло, адже нічна електроенергія коштує вдвічі дешевше.
В Yasno розповіли, чи треба передавати показники під час знеструмлень
Як повідомляв Інформатор, передавати показання лічильників потрібно навіть під час відключень світла, аж надто, якщо вони були значними: це допоможе споживачам заощадити на сплаті рахунків. У компанії повідомили, що через відключення споживання в деяких споживачів могло зменшитись. Тому, щоб все було коректно, і домогосподарства не отримували платіжки з нарахуванням середніх витрат на електрику, показання потрібно внести до 3-го числа наступного місяця.
Також ми писали, що компанія YASNO запустила новий мобільний застосунок, який доступний лише мешканцям Києва та малому і середньому бізнесу з усієї України. Він дозволяє споживачам у будь-яку мить отримати доступ до функціоналу Особистого кабінету та вирішити більшість питань, пов’язаних з електропостачанням. За допомогою YASNO Mobile швидко передати показання, оплатити рахунок або переглянути споживання за попередні місяці.