У гонитві за славою люди нерідко йдуть на різні рекорди тільки для того, щоб їхні імена були внесені до знаменитої Книги рекордів Гіннесса. Проте оргкомітет Книги вирішив відмовитися від низки розділів, які були не так неадекватними, як небезпечними. Ось деякі з них і причини, через які вони припинили своє існування.
За минулі роки Книга рекордів Гіннеса припинила реєстрацію багатьох рекордів, пише Guinness World Records. За майже сім десятиліть, що минули з першої публікації книги у 1955 році, світ змінився. Чи то екологічні проблеми, турбота про благополуччя тварин чи навіть забезпечення дотримання людьми закону, є низка напрямків, які більше не відстежують.
Запуск повітряних куль
Колись був рекорд за кількістю одночасно випущених повітряних куль або наймасовішим запуском повітряних куль, як його іноді називали. Вони були дуже популярною формою святкування, і люди влаштовували їх з різних причин, у тому числі як спосіб вшанувати пам’ять померлих близьких.
Проте у 2011 році було прийнято рішення більше не приймати заявки на цей рекорд через екологічну небезпеку запуску у великих кількостях традиційних та небіорозкладних повітряних куль. Повітряні кулі становили небезпеку для дикої природи, і такі організації, як Королівське товариство із запобігання жорстокому поводженню з тваринами та Товариство охорони морського середовища, рекомендували людям припинити їх використання. Тому Книга рекордів Гіннеса вирішила скасувати його, а не зобов’язувати людей використовувати біорозкладні кулі, оскільки навіть вони можуть розкладатися місяцями і, як відомо, шкодять тваринам.
Пост чи обжерливість
Хоча є рекорди з найдовшого виживання без їжі (382 дні, Ангус Барб’єрі) і найдовшого виживання без їжі та води (18 днів, Андреас Михавець), ці звання не є тими, на які люди можуть претендувати. Це досить очевидно, але, звісно, Книга рекордів не відстежує такі записи з міркувань охорони здоров’я.
Ці існуючі записи надані консультантами після проведення історичного дослідження. Те саме стосується і найбільшої з’їденої страви. Ви не можете подати заявку на цей рекорд, але якщо ви хочете побити рекорд по їжі, все ще є безліч рекордів, всі з яких обмежені часом, що не перевищує трьох хвилин, або певною кількістю їжі.
Найдовший поцілунок
Книга рекордів Гіннеса також переглянула спосіб відстеження найтривалішого поцілунку. Рекорд належав тайській парі Еккачаю та Лаксані Тиранарат, які загалом подолали відстань у 58 годин 35 хвилин. Цей час був безперервним, і через побоювання з приводу нестачі сну ввели новий рекорд – найдовший марафон поцілунків. Це означає, що, як і у всіх марафонських рекордах, учасники отримують п’ять хвилин відпочинку за кожну годину активності.
Безаварійне водіння
Різні записи про вигоряння шин були скасовані через екологічні проблеми, включаючи найбільше одночасне вигоряння автомобільної шини, найбільше зображення вигоряння автомобільної шини та найбільше зображення вигоряння мотоциклетної шини.
“Записи, які заохочують руйнування заради руйнування, коли це шкодить навколишньому середовищу, більше не братимуть до уваги”, – пояснив представник Книги рекордів Гіннеса
Аналогічно, найшвидший кругосвітній маршрут на автомобілі також був припинений, щоб не спонукати людей перевищувати швидкість.
Музичні записи
Колись у них був рекорд з найшвидших співів йодлем (його встановив Томас Шолл у 1992 році, промовивши 12 тонів за одну секунду), але з того часу ця категорія скасована. Було встановлено, що йодль дуже суб’єктивний, щоб його можна було виміряти в такий спосіб.
Записи, подібні до рекорду найшвидшого скрипаля, також більше не існують, оскільки неможливо визначити, чи всі ноти зіграні правильно, навіть якщо запис уповільнений. А рекорд з найтривалішої безперервної ноті на саксофоні з використанням кругового дихання був скасований після медичних висновків, які показали, що ця практика небезпечна.
Рекорди тварин
Багато записів щодо тварин були скасовані через побоювання за їх благополуччя. Наприклад, кішка на прізвисько O.T. (Orange Thing – Помаранчева Штучка) колись була названа найважчою кішкою, що живе на Землі, її вага становила 18,55 кг. Подібні категорії були скасовані зі зрозумілих причин, оскільки Книга рекордів Гіннеса не хоче заохочувати нездорове перегодовування тварин.
Також більше не ведеться спостереження за найбільшою аудиторією на фестивалі верблюжих боїв. Так само як і за кількістю павуків на тілі протягом 30 секунд через занепокоєння благополуччя тварин.
Це просто небезпечно
Знову ж таки, з цілком очевидних причин Книга рекордів Гіннеса більше не відстежує найдовший час, проведений живцем похованим, або найдовший час без сну.