Нове життя клаптиків: в Ірпені на Київщині почали перетворювати текстильні відходи на нову тканину

В Ірпені під Києвом запрацювала лінія з переробки відходів текстильного виробництва. Вони вже набули статусу глобальної проблеми, адже понад 60% такої продукції швидко потрапляють на сміттєзвалища, де сінтетика розкладається по 200 років, а натуральні тканини роблять це швидко, але утворюють парниковий газ. Втім, виробництво з переробки дозволить клаптикам та обрізкам отримувати нове життя.

Про відкриття в Ірпені першої такої лінії на території України на своїй сторінці у соцмережі повідомив заступник голови комітету Верховної Ради з економічного розвитку Дмитро Кисилевський. За його словами, поки підприємство експериментує на відходах Ірпінського виробництва та ще кількох підприємств легкої промисловості. Але планує переробляти тут не тільки українську вторсировину, а й імпортувати її з-за кордону.

“По суті, йдеться про клаптики текстилю, які у величезних обсягах залишаються після виробництва одягу, постільної білизни та іншої продукції легпрому. Спеціальне обладнання, завезене з Іспанії та Італії, дозволяє “розволокнити” ці обрізки для подальшої переробку в пряжу та тканину”, – пояснив Кисилевський.

На його думку, такі проєкти мають бути підтримані державою, адже це дозволить вирішити серйозну проблему українських виробників продукції легкої промисловості, що експортують її до Євросоюзу. На кордоні з ЄС вже цього року запитуватимуть документи щодо належної утилізації чи переробки відходів. 

До речі, за даними Центру управління відходами, кількість текстильних відходів у світі за останні 55 років збільшилася на 811%. В Україні продукція легкої промисловості складає до 10% всіх побутових відходів, а кожен українець в середньому створює 15-20 кілограмів текстильних відходів щороку. 

На Київщині відновили два найбільших мости області та дозволили знести 19 пам’ятників

Нагадаємо, днями Інформатор повідомляв про те, що на Київщині завершуються роботи з відновлення двох найбільших мостів області, що були зруйновані на початку повномасштабного вторгнення. Але рух для усіх видів автотранспорту по обох спорудах вже відкрито. Загальна інтенсивність руху на обох мостах становить майже 10 тисяч автівок на добу.

Також ми писали про те, що у Київській області дозволили знести 19 об’єктів радянських часів, що мали статус пам’яток історії. У рамках декомунізації Міністерство культури та стратегічних комунікацій вивело з Державного реєстру нерухомих памʼяток України 19 обʼєктів, розташованих на Київщині. Зокрема, у Бучанському, Броварському, Білоцерківському, Вишгородському, Обухівському та Фастівському районах.

Джерело