Обезголовлений Київзеленбуд розділив між своїми комунальними підприємствами тракторці по 1,5 млн грн кожен

У КО “Київзеленбуд” з усією відповідальністю підійшли до нового сезону, готуватися до якого почали ще з осені. У ті спокійні часи, коли правоохоронці ще не мали запитань до верхівки комунального підприємства, було проведено кілька тенедерів на закупівлю нової техніки на загальну суму близько 16 млн грн. Саме її 1 квітня передали комунальним підприємствам, що входять до складу Київзеленбуду.

Йдеться про 10 тракторів та два екскаватори-навантажувачі, що мають покращити благоустрій столиці та підвищити якість надання послуг, повідомляють у Київзеленбуді. І водночас бідкаються про зношений стан існуючої техніки, яка потребує постійного ремонту та значних витрат. І, якщо вірити комунальникам, 70% автотранспорту та машин “відпрацювали своє”, а в деяких районах цей показник сягає аж 90%. 

Втім, благоустрій Києва наразі можна вважати врятованим, звісно, якщо 10 тракторців та два екскаватори здатні підтримувати його належну якість. Хоча за таку ціну вони, ймовірно, можуть багато чого – кожен трактор коштує понад 1,5 млн грн, а екскаватор з навантажувачем – 4,7 млн грн. Загалом підготовка зеленбудівців до весняного сезону обійшлася міському бюджету в близько 16 млн грн.

Згідно з інформацією на онлайн-платформі публічних закупівель Прозорро, наприкінці серпя 2024 року був оголошений тендер на закупівлю трьох одиниць трактору ZUMLION  за 4,7 млн грн. За місяць, наприкінці вересня, з різницею у два дні були оголошені ще два тендери, кожен з яких передбачав придбання 4 таких тракторів. Вартість обох закупівель становила майже 6,3 млн грн. Приблизно у той же час Київзеленбуд замовив і два екскаватори навантажувачі, на які було виділено понад 9,5 млн грн. Цікаво, що, згідно з тендерною документацію, більш дешеві пропозиції було відхилено, а переможцем в усіх випадках була одна й та сама компанія.

Затримана верхівка “Київзеленбуду” отримувала мільйонні відкати від підрядників

Нагадаємо, у Києві після обшуків, проведених представниками ДБР і Нацполіції 6 березня 2025 року, затримали мало не усіх керівників підприємства. Повідомлялося, що директор КО Київзеленбуд Юрій Бахмат та його перший заступник відправилися до місць тимчасового тримання одразу після завершення обшуків у власному офісі.

Також ми писали, що, за версією обвинувачення, керівник “Київзеленбуд” та його перший заступник, залучивши до оборудки керівника управління комунального підприємства, систематично отримували хабарі від підрядників, з якими були укладені договори на проведення робіт. “Заохочували” підприємців платити відкати обіцянками подальшої співпраці та укладанням договорів із “Київзеленбуд” і надалі. Розмір “добровільних внесків” був встановлений на рівні 15% від суми, яка перераховувалась підприємцям. Ті, хто відмовлявся “співпрацювати” таким чином, не мали шансів на укладення договорів та проведення робіт.

Джерело