З 22 січня 2025 року мешканці містечка енергетиків на Київщині нарешті будуть чути не два оповіщення про тривогу, а лише одне. Справа в тому, що до Київської області Славутич належить лише адміністративно, а територіально – до Чернігівської. І майже рік у у місті лунали тривоги під час загроз і для однієї, і для іншої області, і лише наразі вдалося “позбутися” оповіщень для Київщини.
Про те, що з 22 січня повітряну тривогу у Славутичі будуть оголошувати лише за сигналом у Чернігівській області, у своєму Telegram-каналі повідомив міський голова Юрій Фомічев. За його словами, питання, яке здавалось очевидним і зрозумілим, але майже рік не мало вирішення, нарешті закрито. Для мешканців міста це дійсно полегшення, адже у навчальних закладах, садочках, державних установах доводилося тільки те й робити, що ходити до укриттів.
Цієї “особливості” у Славутичі намагалися позбутися майже рік. У вересні 2024-го міський голова звернувся до Київської обласної адміністрації з проханням, щоб оголошення повітряної тривоги здійснювалося згідно з географічного, а не адміністративного розташування міста. Тоді він повідомляв, що у КОВА його “почули та зрозуміли”, але ще кілька місяців мешканці Славутича “тривожилися” через загрозу у двох областях.
До речі, у січні у приміщенні Славутицької міської ради облаштували укриття, в якому співробітники вже не сидітимуть без діла. Під час тривоги там працюватимуть відділ Пенсійного фонду, управління соцзахисту, структурні підрозділи виконавчого комітету міськради. Тож, мешканці можуть отримати необхідну допомогу чи консультацію і коли лунає сигнал небезпеки.
На Київщині відновили два найбільших мости області та дозволили знести 19 пам’ятників
Нагадаємо, днями Інформатор повідомляв про те, що на Київщині завершуються роботи з відновлення двох найбільших мостів області, що були зруйновані на початку повномасштабного вторгнення. Але рух для усіх видів автотранспорту по обох спорудах вже відкрито. Загальна інтенсивність руху на обох мостах становить майже 10 тисяч автівок на добу.
Також ми писали про те, що у Київській області дозволили знести 19 об’єктів радянських часів, що мали статус пам’яток історії. У рамках декомунізації Міністерство культури та стратегічних комунікацій вивело з Державного реєстру нерухомих памʼяток України 19 обʼєктів, розташованих на Київщині. Зокрема, у Бучанському, Броварському, Білоцерківському, Вишгородському, Обухівському та Фастівському районах.