На Київщині парафіяни повернули релігійній громаді храм, що був незаконно привласнений його колишнім настоятелем. Люди залишилися без церкви у травні 2024 року, після одностайного голосування за приєднання парафії до Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України. Виявилося, що колишній настоятель з УПЦ встиг вивести храм із власності релігійної громади.
Про щасливий фінал історії, яка тягнулася понад пів року, повідомили у Переяславсько-Вишневській єпархії. Мова про храм у селі Шевченкове Броварського району на Київщині, який був побудований у 2017 році. До цього, впродовж 20 років, богослужіння проводилися в облаштованому під храм приміщенні, аж поки сільська рада не виділила земельну ділянку під церкву, яку будували всім селом.
У травні 2024 року на зборах релігійної громади мешканці Шевченкового одностайно проголосували за за приєднання своєї парафії на честь архістратига Михаїла до Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ. У липні одержали державну реєстрацію, проте вже на той час віряни проводили богослужіння просто неба. Адже виявилося, що храм, побудований на кошти селян, за документами їм вже не належить, і доступу до нього немає.
“У процесі державної реєстрації виявилось, що колишній настоятель з УПЦ незаконно привласнив собі святиню, яку громада будувала всім селом, протиправно вивівши храм із власності релігійної громади. Зібравши доказову базу, юридичний відділ Великодимерської селищної ради у співпраці з єпархією підготував скаргу до Міністерства юстиції України для скасування незаконної державної реєстрації, яку було задовільнено”, – повідомили у Переяславсько-Вишневській єпархії.
Як кияни ставляться до УПЦ і будівництва великого православного центру на Жилянській
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що кияни роздратовані фактом будівництва Свято-Троїцького храму та споруди “Просвітницького центру” УПЦ на перетині вул. Жилянської та Шота Руставелі у самісінькому центрі Києва. Причому невдоволення викликає як сам факт зведення (втім, зрештою, храм на цьому місці дійсно був – до 1962 року), так і архітектура споруди, і її належність до “російського” православного стилю. Також дратує те, що храм будується вже протягом 10 років – і прямо навпроти ліцею №145, а будівельний майданчик явно не додає учням наснаги у навчанні.
Також ми розповідали, що у вересні 2024 року СБУ проводила обшуки у Свято-Введенському чоловічому монастирі УПЦ. Ймовірна підстава для процесуальних дій – поширення ворожої пропаганди деякими із ченців. У той же час, сама УПЦ повідомляла про “близько шести” обшуків за різними кримінальними провадженнями.