На сайті Київської міської ради з’явилася петиція з вимогою викупити, відремонтувати та розпочати виробництво на Київському заводі шампанських вин. Одна з візитівок столиці понад 65 років працювала у Подільському районі Києва, але 2022 року була виставлена на приватизацію, і з того часу очікує на свій продаж. Кияни, що ностальгують за київським ігристим, сподіваються, що минулу славу заводу можна повернути.
Про це йдеться у петиції, яка 23 грудня з’явилася на сайті Київради. Її автор зазначає, що вся інша продукція задоволення не приносить, і це привід відновити роботу КЗШВ. А також згадує улюблену лінійку – Напівсолодке, Мускатне Біле, Мускатне Рожеве, Ігристе, Брют, Золоте.
“КЗШВ – відомий виробник вин та нащадок добрих ї і славних традицій виноробства в Україні за відомими технологіями шампанських вин. Засилля прилавків магазинів маловідомих виробництв шампанських вин тільки завдає шкоду і здоров’ю і не дає відчуття радощі і натхнення. Повернемо вкусні і відомі сорти шампанських вин до святкового столу!”, – закликає автор петиції.
Поки важко передбачити, скільки однодумців він збере – ймовірно, кияни здатні отримувати радість та натхнення й від інших виробників ігристого. За тиждень петиція зібрала 377 голосів з необхідних для розгляду Київрадою 6 тисяч. Проте ще є 54 дні, і хтозна – можливо, після свят мешканці столиці згадають, що саме у Києві вперше в світі почали застосовувати новий метод шампанізації вина в безперервному потоці.
Кияни вимагають від Кличка знизити шум на дорогах столиці
Як повідомляв Інформатор, На сайті Київради набрала необхідну для розгляду міською владою кількість голосів відозва з вимогою посилити контроль за автівками, що їздять без глушників. У тексті йдеться, що це покращить умови життя киян та наголошується, що заборона Київради пересуватися містом на автомобілях без глушника масово порушується. І особливо це відчутно у житлових кварталах столиці.
Петиція набрала необхідні 6 тисяч голосів, і навіть більше. Як зазначає її автор, ще у 2022 році Київрада заборонила пересування столицею транспортних засобів з гучним вихлопом. Проте це рішення досі ігнорується частиною учасників дорожнього руху. Хоча в умовах воєнного стану контроль за рівнем шуму на дорогах покращив би умови проживання киян.
Також ми писали, що петиція про вшанування пам’яті полеглих захисників у Києві, яка швидко набрала необхідну для розгляду кількість голосів, отримала від міської влади досить ухильну відповідь. Кияни пропонували щоранку, за хвилину до загальноукраїнської Хвилини мовчання, вмикати голосове пояснення на гучномовці – про те, що треба робити під час Хвилини мовчання. В офіційній відповіді на петицію за підписом Віталія Кличка йдеться про те, що в столиці проводиться і так достатня “низка заходів” щодо вшанування загиблих військових. Щодо зупинки транспорту – завуальована відповідь “ні”.