Посадовцям Київміськсвітла та їхнім підрядникам закидають привласнення 1,4 млн грн: справа вже в суді

У Києві судитимуть трьох представників підприємства-підрядника, що уклало договір з КП “Київміськсвітло” на капремонт його будівель. Ремонт на вул. Машинобудівна, 40, де розташоване комунальне підприємство зробили, втім, його якість, а головне – вартість викликали питання у правоохоронців. За три роки справа дійшла до суду, але поки відповідати за заволодіння бюджетними грошима в особливо великих розмірах будуть не всі учасники оборудки.

Про скерування обвинувального акту до суду повідомила пресслужба Київської міської прокуратури. Мова йде про засновника, директора та бухгалтера компанії-підрядника, яка так вдало заробила на ремонті. Схема стара як світ: по документах обсяг та якість проведених робіт одна, у реальності – геть інша, але сплачено, як за роботи найвищої якості.

“КП “Київміськсвітло” та підрядна організація, яка стала переможцем тендеру, у 2021 році уклали договори на проведення капітального ремонту будівель комунального підприємства. Йдеться про приміщення по вулиці Машинобудівній у Солом’янському районі міста Києва. На підставі актів приймання виконаних робіт виконавцю були перераховані гроші зі столичного бюджету.  Висновками судово-товарознавчої та судово-економічної експертиз встановлено невідповідність вартості матеріалів та виконаних робіт на суму близько 1,4 млн гривень”, – повідомляють у прокуратурі.

Наразі трійці з компанії-підрядника інкримінують привласнення чи розтрату чужого майна, вчинене за попередньою змовою групою осіб та ще й в особливо великих розмірах. І це загрожує позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Щодо заступника директора КП “Київміськсвітло”, він підозрюється у видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів чи внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей. Покарання за це передбачає штраф від 34 до 68 тис грн або обмеження волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю. Проте матеріали слідства стосовно нього були виділені в окреме провадження, а розслідування у ньому зупинено через те, що колишній посадовець мобілізований до ЗСУ.

Поліція Києва взялася за “фермерів” та “кондитерів” – боротьба з наркозлочинами

Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, що поліція Києва провела декілька гучних спецоперацій по боротьбі з наркозлочинністю, припинивши діяльність цілої організованої злочинної групи та “дезорганізованої” – з двох молодиків, що пакували отруту в коробки з-під цукерок. Прикметно, що велика злочинна група мала місячний прибуток у 10 млн грн, що одразу робить її потужним наркобізнесом. А тим часом кількість злочинів, пов’язаних з обігом наркотичних речовин, все ще займає чималий відсоток від усіх, якими займаються столичні правоохоронці.

А ще у липні ми писали, що співробітники ГУ Нацполіції у Києві прийшли з обшуками до служб КМДА, які надавали дозвіл на розміщення атракціону над Дніпром. Йдеться про канатну дорогу вздовж Пішохідного мосту з правого берега Дніпра на Труханів острів, де напередодні сталася трагедія та загинув 20-річний хлопець. Директора та персонал компанії, що надавала послуги, вже допитали у справі.

Джерело