У місті Фастів Київської області французькі партнери, що беруть участь у відновленні України, побудують сучасний європейський мікрорайон. Це один з 19 проєктів з програми відновлення критичної інфраструктури, затверджений між українським та французьким урядом. Європейські партнери вкладуть у його реалізацію понад 650 млн грн.
Про затвердження проєкту будівництва у Фастові, презентація якого нещодавно відбулась у Парижі, повідомив міський голова Михайло Нетяжук. За його словами, проєкт “REFASTIV” передбачає будівництво автономного району з власною водою та електроенергією, його першим етапом стане розробка технічної документації нового мікрорайону між вулицями І.Мазепи, С.Палія та провулком Дачний. Після чого впродовж 16 місяців має бути збудовано першу чергу – житловий квартал та один корпус медичного реабілітаційного центру для ВПО та осіб, які постраждали від війни.
Як йдеться в описі проєкту, Фастів, що має 62,7 тисяч мешканців, стикається з гострою потребою у розбудові житлової та медичної інфраструктури для 10 тисяч переселенців з районів бойових дій, серед яких багато людей з інвалідністю, поранені військові та їхні родини. Тому основною метою створення сучасного мікрорайону є забезпечення належних умов для переселенців шляхом дослідження можливостей забудови району площею 20 га для створення нового житла та об’єктів соціальної інфраструктури.
Будівництво першого етапу житлового району передбачає 110-150 одиниць житла, пристосованого для ВПО, поранених військових та людей з інвалідністю. А також медичний центр посттравматичної допомоги, який має розвантажити існуючі медичні заклади та забезпечити лікування поранених військових. Загалом новий мікрорайон площею 147 тис кв м буде мати власні системи електро- та водопостачання, незалежні від централізованих, і має стати прототипом українського міста майбутнього.
Як зазначає міський голова Фастова, особливістю реалізації цього проєкту є новий підхід до фінансування. Відбір виконавців та оплата робіт французьким компаніям робитимуть французькі державні структури напряму, відповідно до французького бюджетного законодавства. А ось розробка будівельної документації, контроль за якістю виконання робіт та введення об’єктів у експлуатацію здійснюватиметься за українськими державними будівельними правилами та нормами. На реалізацію першого етапу відведено 16 місяців, втім, Фастів прагне пришвидшити процес до 12 місяців.
У Макарові на Київщині відновлюють дитячі садки, знищені росіянами
Нагадаємо, днями у селищі Макарів Бучанського району Київської області розпочалися активні роботи з відбудови дитячих садків “Барвінок” та “Теремок”. Відновлення закладів дошкільної освіти проводять за програмою “Підтримка ЄС з відновлення Макарова” – укладена угода передбачає фінансування від Євросоюзу у розмірі 15 млн євро. Садочки були зруйновані у березні 2022 року, загалом у Макарівській громаді було пошкоджено 26 дитячих закладів.
Відбудову обох закладів планують закінчити до кінця 2025 року. Вона передбачена програмою “Підтримка ЄС з відновлення Макарова”, що фінансується Європейським Союзом, реалізується під керівництвом NEFCO та співфінансується Макарівською селищною радою.
Також нещодавно Інформатор писав про те, що у Київській області планують побудувати сучасний завод із виробництва скла. Згідно з планами, там виготовлятимуть і надсучасне листове скло. Для реалізації цього проєкту меморандум про співпрацю підписали компанія NovaSklo та UkraineInvest.