Рай для еліти: головний спонсор партії Свобода готує до відкриття п’ятизірковий комплекс Edem Kyiv у Конча-Заспі

У першому кварталі 2025 року в Конча Заспі під Києвом відкриється заміський преміальний комплекс. На площі в один гектар тут мають розміститися медичний центр, SPA-комплекс, готель, три ресторани та бенкетна зала. Власником та забудовником Edem Kyiv став відомий львівський бізнесмен Ігор Кривецький, для якого це буде вже друге відкрите “райське містечко” для елітних клієнтів.

Про відкриття нового комплексу під Києвом в інтерв’ю Forbes Ukraine повідомив сам Кривецький. Він зазначив, що Edem Kyiv є “реінкарнацією” старого готелю, який він придбав ще у 2010 році в Конча Заспі. І продовженням формату відпочинкового комплексу Edem Resort, що у 2012 році був відкритий на Львівщині. 

Проте масштаби двох “Едемів” різні – і за площею, і за інвестициями. Львівський збудований на 100 номерів і має площу 100 га, у київського – 35 номерів та 1 га площі. Щодо вкладених коштів, Кривецький не розповідає, в яку суму обійшовся “Едем” в Конча Заспі. Але за підрахунками Forbes, мова може йти про 17,5 мільйонів доларів. Щодо Edem Resort Lviv, за інформацією львівських ЗМІ, у 2015 році інвестиції у львівський комплекс сягнули приблизно 50 млн доларів.

Зазначимо, що Ігор Кривецький – не просто львівський бізнесмен/девелопер. Це колишній нардеп від ВО “Свобода” (обирався до Верховної Ради VII скликання 2012 року), крім того, він займав низку посад у партії: був заступником її голови, членом політвиконкому та політичної ради. Відтак, його цілком можна назвати основним спонсором партії.

У Києві масово продають бізнес-центри, втім, покупців на них явно небагато

Нагадаємо, ще на початку 2024 року Інформатор писав про те, що у Києві масово виставляють на продаж бізнес-центри. На сайтах з продажу нерухомості можна знайти оголошення про продаж цілих комплексів, що розташовані у різних районах міста. Ціни варіюються від 5 до 28 млн доларів США, втім, фахівці кажуть, що власники нерухомості не завжди адекватно оцінюють свої об’єкти. Втім, тенденція очевидна: інвестори, передовсім іноземні, бажають вивести з України капітали, що було вкладено у нерухомість.

Втім, нерухомість такого масштабу рідко знаходить нових власників. Так, 27 вересня 2024 року вже втретє поспіль був зірваний продаж з аукціону найбільшого недобуду в Україні, хмарочоса Sky Towers. На аукціон його виставив Укрексімбанк, і ціна за об’єкт була порівняно невеликою – на рівні 1,1 млрд грн. Втім, аукціон так і не відбувся через відсутність гарантійних внесків від зацікавлених учасників.

Джерело