Рух відкрито: на Київщині завершують відбудову найдовших мостів, зруйнованих ворогом

На Київщині завершуються роботи з відновлення двох найбільших мостів області, що були зруйновані на початку повномасштабного вторгнення. Але рух для усіх видів автотранспорту по обох спорудах вже відкрито. Загальна інтенсивність руху на обох мостах становить майже 10 тисяч автівок на добу.

Про відкриття руху та фінальний етап відновлення надважливих для Київщини об’єкітв повідомив очільник Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області Руслан Ничік. Мова йде про міст протяжністю майже 290 метрів на міжнародній трасі М-07 Київ – Ковель – Ягодин, яка що з’єднує Київську та Житомирську області та веде в бік кордону з ЄС. Наразі тут повністю збудовано дві нові та відновлено 12 опор мосту, виконана гідроізоляція, укладений новий асфальт, влаштовані перильні та бар’єрні огородження, система водовідведення.

“Рух для всіх видів автотранспорту відкрито, що дозволило відновити якісне транспортне сполучення. Середньодобова інтенсивність руху – 5687 автомобілів на добу, а перспективна – 6473 автомобілі, розрахункова швидкість руху – 90 км/год. Строк експлуатації моста після відбудови становить 85 років”, – повідомили в Службі відновлення і розвитку інфраструктури Київської області. 

Щодо іншого моста, де завершуються роботи і також відновлено рух, він знаходиться на регіональній дорозі Р-02 Київ – Іванків – Овруч. І є вже третім мостом, що був відновлений на цій дорозі у 2024 році. За інформацією Руслан Ничіка, Інтенсивність руху на ньому становить 3 930 автівок на добу, у перспективі – понад 5 тисяч. Експлуатаційний термін моста становить 80 років, і тут також залишилося влаштувати освітлення і завершити роботи з благоустрою та влаштування в повному обсязі інженерних мереж.

Буча увійшла до п’ятірки міст, де коштом Світового банку відновлять пошкоджені багатоповерхівки

Як повідомляв Інформатор, Бучанську громаду відібрано до програми фінансування Світового банку, який надає допомогу на проведення ремонту житла, пошкодженого внаслідок російської агресії. Буча стала одним із п’яти міст України, залучених до проєкту HOPE «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей», який передбачає проєктування та капітальний ремонт багатоквартирних будинків.

Ця новина сколихнула мешканців багатоповерхівки на вул. Бориса Гмирі, 2, який зазнав значних руйнувань внаслідок влучання боєприпасів у березні 2022 року. До повномасштабної війни тут мешкало 225 жителів, але багатьом прийшлося шукати нове місце для проживання через непридатні умови. Відбудова почалася влітку 2022 року та мала закінчитися наприкінці грудня того ж року, але роботи й досі не завершені.

Також ми писали, що у Гостомелі відновили зруйнований центральний стадіон. Завдяки партнерам з Німеччини понад 6 тисячам дітей, що проживають у місті, повернули улюблене місце тренувань. Центральний стадіон був зруйнований під час російської окупації на початку 2022 року. Він був не тільки спортивною ареною, а й місцем проведення культурних та розважальних заходів. Наразі важливий осередок життя мешканців Гостомеля, серед яких понад 6 тисяч дітей, та сусідніх громад відновлений та готовий, передусім, для повернення футболу. Тепер тут тренується дитяча команда «Фенікс» із 68 юними футболістами та дві дорослі команди – учасники Бучанської районної асоціації футболу. 

Джерело