У Києві та області невпинно зростає сумна статистика нещасних випадків на водоймах. Для декого прогулянки по тонкій кризі закінчуються лише лікарнею, втім, здебільшого лід забирає життя тих, хто нехтує правилами безпеки. Лише за п’ять днів поточного тижня у Київській області загинуло троє чоловіків, ще один – у столиці.
14 лютого ДСНС Київської області у своєму Telegram-каналі повідомили про смертельний випадок у селі Півні Фастівського району. Тіло людини у воді помітили місцеві мешканці та викликали рятувальників, які за допомогою надувного човна та мотузки, дістали потопельника з-під криги. 12 лютого в селі Самгородок Білоцерківського району фахівці ДСНС витягли з води тіло загиблого чоловіка 1949 року народження, який зник ще 4 лютого. А напередодні, 11 лютого, рятувальники отримали повідомлення, що в Обухівському районі людина провалилася під лід, але на місці у воді виявили вже загиблого чоловіка 1960 року народження.
У Дніпровському районі Києва на озері Райдужне 12 лютого потонув чоловік. А двох хлопців на цьому ж місці, але кількома годинами пізніше, вдалося врятувати завдяки тому, що рятувальники випадково опинилися поруч.
“На щастя, саме у цей проміжок часу наші фахівці проводили роз’яснювальну роботу з громадянами щодо безпеки на зимових водоймах і супроводили дітей на берег. Цього тижня на озерах міста сталося одразу декілька прикрих випадків, які спонукали інспекторів районних управлінь провести позапланові профілактичні відпрацювання на тему безпеки на льоду. Так, у мережу потрапило відео, на якому підліток вирішив проїхатися на кризі на озері Біле, що в Оболонському районі міста”, – повідомили у ДСНС Києва.
Тож, поки діти катаються та записують ризиковане відео, а чоловіки намагаються займатися зимовою рибалкою, рятувальникам доводиться відвідувати водойми. Пояснювати правила безпеки та переконувати, що крига при нинішніх морозах вкрай небезпечна, адже холодна погода тримається занадто мало. І напередодні вихідних благають дорослих пояснити це дітям і самим навіть не думати ступати на лід.
На Херсонщині п’ятеро дітей провалилися під кригу: врятували тільки двох
Інформатор писав про жахливу історію, що сталася Херсонській області на річці Інгулець – четверо дітей провалилися під кригу. Всі вони з однієї родини, але вдалося врятувати одну дівчинку, інші діти втопилися, пошуки одного з них ще тривають. Також ледь не загинула п’ята дитина, яка хотіла їх врятувати.
Двоє хлопчиків (13 та 9 років) і двоє дівчаток (14 та 12 років) гуляли по тонкому льоду, коли він не витримав ваги. Їх помітила 16-річна дівчина, що була неподалік, і кинулася на допомогу, але сама опинилася під водою. На місце трагедії прибіг місцевий мешканець. Йому вдалося витягнути 16-річну рятівницю та 12-річну дівчинку. Вранці 14 лютого водолази з ДСНС за допомогою підводного дрону знайшли і дістали тіла 9-річного хлопчика та 14-річної дівчинки. Досі ще тривають пошуки 13-річного хлопчика.
Лід взимку: правила поведінки
Взимку виходити на лід потрібно дуже обережно, адже лід може бути тонким. Найнебезпечніші місця – це темні ділянки, місця біля берегів, очерету та ділянки з течією.
Ніколи не варто перевіряти міцність льоду ударами ніг – краще використовувати палицю або гілку. Також не варто виходити на лід поодинці, особливо вночі чи за поганої видимості. Якщо лід почав тріщати або гнутися під ногами, слід негайно, але обережно повертатися назад, не відриваючи ніг від поверхні.
Якщо ви стали свідком того, що хтось провалився під лід, найважливіше – зберігати спокій. Не можна підбігати близько до місця пролому та теж кидатися у воду. Спершу потрібно викликати рятувальників за номером 101.
Підходити до потерпілого, якщо це безпечно, можна повзком, розподіляючи вагу, і бажано використовувати підручні засоби: кинути йому мотузку, шарф, палицю або навіть куртку. Коли людина схопиться за неї, тягнути її плавно, намагаючись витягнути на лід, а потім допомогти відповзти на більш безпечне місце. Навіть якщо потерпілий почувається нормально, необхідно дочекатися медиків.