Жахливі наслідки ворожого удару по житлових будинках Києва після комбінованої ракетно-дронової атаки, яку російська армія здійснила 24 квітня, нібито “ліквідовані”. Так принаймні заявив у соцмережах голова КМВА Тимур Ткаченко. Однак у людей на місцях – самих постраждалих та свідків “ліквідації” – дещо інші враження, адже киянам здається, що їхні проблеми допомагають вирішити волонтери, а не влада.
Про пасивність влади Києва пише, зокрема, у Facebook репортер видання Forbes Ukraine Любов Петрушко. Журналістка дивується, як по-різному можна трактувати “ліквідацію наслідків”.
“Четвертий день після прильоту у Святошинському районі. “Наслідки ліквідовано”, каже начальник КМВА в телеграм каналі. Я якось не так уявляла значення цього словосполучення”, – каже жінка.
Петрашко наголосила, що побачила ситуацію не такою. Наприклад, за її спостереженнями, “купка волонтерів і мешканців вигрібають сміття та забивають вікна”. Вона додає, що добре, що були вихідні і людей прийшло допомагати багато. Мешканці, до того ж, кажуть, що представники місцевої влади приїхали двічі – і то лише щоб сфотографуватися.
“Будматеріали і елементи захисту привозять волонтери на зібрані донати. Годують ресторани і волонтери. Сусіди розносять їжу тим, хто сам не може прийти на точку видачі. Жодної допомоги від міської адміністрації”, – пише репортерка.
За її твердженням, також саме волонтери, а не влада, організували перепис літніх людей без родичів, щоб допомагати їм точково. І досі люди не знають, хто, коли й як буде замінювати вікна?
“Що ще каже очільник КМВА? Святошинська РДА прийняла 530 заяв на відшкодування. (Це багато чи мало — невідомо. Жодної чіткої інформації: чи можна залишатися в будівлях, чи можна ставити вікна. Усі чекають хоч когось від міської влади, щоб зафіксувати збитки й отримати відповіді – йде четвертий день! Друг із Харкова каже: там після прильоту вікна ставлять майже миттєво, і при цьому місто під обстрілами значно частіше. У Києві на четвертий день неможливо знайти інформацію, як це питання буде вирішуватись”, – каже Петрушко.
Тим часом, продовжує вона, люди намагаються самі зафіксувати збитки, стикаються з багами в “Дії”, годинами сидять у ЦНАПах, щоб почути, що їхні квартири “не внесені до реєстру майна”.
“І щоб це виправити – потрібно фізично прийти всім власникам і прописаним особам. У воєнний час. Коли частина людей за кордоном, частина – літні люди, яким важко виходити і складно розібратися у цьому. Люди живуть у школах. Питання розселення – знову проблема самих постраждалих. Я не так уявляла фразу “наслідки ліквідовано” у столиці країни, яка воює третій рік”, – обурюється репортерка.
Що кажуть Ткаченко та КМДА
Голова КМВА Тимур Ткаченко ще 26 квітня заявив, що у Святошинському районі завершили ліквідацію наслідків ракетного удару. За даними КМВА, від удару постраждали 54 багатоквартирних будинки, пошкоджено 723 квартири різного ступеня руйнування. Ткаченко додав, що фахівці підрозділу соціального захисту Святошинської РДА продовжують приймати заявки на відшкодування збитків. Станом на 26 квітня було подано 530 заяв.
Своєю чергою пресслужба КМДА повідомила, що у них тільки “триває підбір тимчасового житла для постраждалих”. За даними КМДА, станом на 28 квітня пошкоджені 106 будівель, я яких 84 – житлові будинки. З місць ударів РФ вивезли 2 500 кв м відходів руйнувань. Для тимчасового закриття пошкоджених вікон використали 15 300 кв м плівки, понад 420 кв м OSB-плити, 150 листів фанери тощо.
“Триває і пошук варіантів поселення для сімей, які втратили квартири і потребують тимчасового житла. Наразі до міста звернулися 16 таких сімей. З них одна родина вже заселилася в тимчасове помешкання”, – йдеться у заяві.
У КМДА стверджують, що керівництво районної адміністрації 28 квітня проводить наради за участі постраждалих власників квартир, де їм пропонують варіанти тимчасового розселення з резервного фонду столиці. Зокрема, місто на балансі має 43 вільні кімнати, що розміщені в гуртожитках, також кілька соціальних квартир, які були запропоновані постраждалим у якості тимчасового житла, стверджує міська влада.
Що робити, якщо росія пошкодила житло у Києві
У коментарях під дописом Любові Петрушко депутатка Київраді від “Слуги народу” Ксенія Семенова надала інструкцію, що потрібно робити у таких випадках, і куди звернутися по допомогу. Це допоможе тим, хто постраждав, оперативно подати заяви та отримати компенсацію.
- Зафіксуйте пошкодження та подайте заявку в “Дію”. Зробіть фото ушкодженого житла та заповніть заявку у розділі “єВідновлення” в додатку або на порталі «Дія». Там же натискаєте “Подати заяву про виплату”. Заявку подає власник або співвласник. Якщо орендуєте – зверніться до власника. Після розгляду заявки ви отримаєте компенсацію на будівельні матеріали. Подробиці – за посиланням.
- Очікуйте поліцію – це стандартна процедура. Поліцейські фіксують ушкодження – це частина процесу документування злочинів рф.
- Також, протягом найближчих днів помешкання обстежить і районна комісія, яка ще раз зафіксує пошкодження та складе відповідний акт для подальшого розгляду заявки на виплату компенсації містом.
- Отримайте 10 000 грн одноразової допомоги від міста.Зверніться до управління соціального захисту свого району, контакти можна подививтися тут. Заявку подає власник. Часто соцпрацівники самі обходять будинки, якщо ні – зверніться самостійно.
- Матеріальна допомога в депутатських приймальнях. Можна отримати від 3, 7 тис грн до 10 тис грн. Якщо сума більша за 3,7 тис грн – треба мати акт про пошкодження. Не обов’язково бути власником, але треба бути зареєстрованим у Києві або мати статус ВПО.
- Допомога від Червоного Хреста. Можуть замінити вікна пенсіонерам, багатодітним сім’ям тощо. Але це займе трохи часу.
Один з наймасштабніших обстрілів: що відомо про атаку на Київ 24 квітня
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у ніч на четвер, 24 квітня 2025 року на Київ було здійснено комбіновану повітряну атаку. У місті пролунали не менше п’яти потужних вибухів, у низці районів Києва зафіксовано падіння уламків. Попередньо, у столиці внаслідок ворожого нападу сталося загоряння будинків та гаражів.
28 квітня стало відомо, що кількість жертв комбінованої ракетно-дронової атаки, яку російська армія здійснила 24 квітня, на жаль, збільшилася. Жахливі наслідки ворожого удару по житлових будинках – вже 13 загиблих мирних мешканців. У лікарні помер 45-річний киянин, який отримав важкі опіки. У Святошинському районі й досі триває ліквідація наслідків комбінованої ворожої атаки, яка вбила людей, пошкодила 84 житлові будинки, а один зруйнувала вщент. Майже 90 людей постраждали.