Тривога від посольства США раніше закінчувалася ударами РФ: чи прилетить Орєшнік по Києву

Посольство США в Україні 9 травня заявило, що отримало дані про серйозну масовану повітряну атаку РФ, яка може статися будь-якої миті протягом кількох наступних днів. Це серйозний сигнал: американці мають потужні розвідувальні ресурси, і в минулому не раз передбачали удари окупантів  по Україні. “Інформатор” радить прийняти до відома попередження посольства США і з’ясував, які ще ознаки говорять на користь підготовки російської атаки найближчими днями.

Що кажуть у посольстві США

Дипмісія США 9 травня розповсюдила попередження про “потенційно серйозну повітряну атаку”, яка може відбутися в будь-який час впродовж наступних кількох днів. У повідомленні містяться інструкції на випадок атаки для громадян США, але українцям вони теж підходять.

Дії, які необхідно зробити:

  • Бути готовими негайно сховатися у разі оголошення повітряної тривоги;
  • Визначити місця укриття заздалегідь до початку повітряної тривоги;
  • Завантажити на свій мобільний телефон надійний додаток для сповіщення про повітряну тривогу;
  • У разі оголошення повітряної тривоги негайно сховатися;
  • Слідкувати за оновленнями ЗМІ:
  • Мати запаси води, їжі та ліків;
  • У разі виникнення надзвичайної ситуації дотримуватися вказівок українських офіційних осіб та рятувальників.

Які удари відбулися після попереджень від посольства США

Це не перше подібне попередження від американських дипломатів. Частина з них супроводжувалася тимчасовим припиненням роботи посольства США у Києві. Під час війни Росія після подібних Security Alerts раніше справді завдавала масованих ударів по Україні.

Наприклад:

  • 23.08.22 – попередження від США , 24.08.22 –  удар по станції на Дніпропетровщині, 25 загиблих;
  • 23.08.23 – попередження від США, 24.08.23 – масований обстріл, 11 загиблих;
  • 24.08.24 – попередження від США, 26.08.24 – одна з наймасштабніших атак по Україні, під ударом –  Київ;
  • 19.11.24 – попередження від США, 21.11.24 – обстріли Києва та Дніпра (“Орєшніком”), посольство було зачинено ще 20-го;
  • 08.12.24 – попередження від США, 13.12.24 – 93 ракети та 200 дронів по енергетиці;
  • 25.12.24 – рекордна атака на Різдво: 70+ ракет, 100+ дронів після ще одного попередження від США.

Як та куди може вдарити Росія

І ось 9 травня 2025 – нове попередження. Крім нього, є певні фактори, які підвищують ймовірність російського удару найближчими днями. По-перше, у ніч на 11 травня спливає “путінське перемир’я”. Це цілком у логіці Росії – “відзначити” поновлення бойових дій масштабною атакою. Адже інакше треба ухвалювати рішення щодо 30-денного перемир’я, яке дуже не подобається Кремлю. Сигнал про це російському правителю Володимиру Путіну офіційно надіслали вже і президент США Дональд Трамп, і європейські лідери, і в черговий раз – президент України Володимир Зеленський, який заявив, що Україна готова продовжити на місяць триденне перемир’я, що діє зараз, і не припиняти його.

Атаку по Україні та небажання продовжити перемир’я Путін може виправдати нібито українськими “провокаціями” під час перемир’я 8-10 травня. Окупанти самі виступили “авторами” цього перемир’я, але тишу на фронті забезпечувати не збиралися – зафіксовано сотні російських штурмів та тисячі обстрілів, зокрема, щодо цивільних об’єктів України.

Відвернути увагу від цього та виправдати свою атаку Росія може, звинувативши Україну, наприклад, в ударі дроном 9 травня по будівлі адміністрації Білгорода, який, як зазначали в Києві, є провокацією російських спецслужб. І тут треба згадати, що перед перемир’ям російські пропагандисти навмисно “злили” інформацію про підготовку “удару відплати” по Україні. 7 травня пішла чутка, що Путін розпорядився “визначити цілі” для удару «Орєшніком» по Києву на випадок, якщо Україна не підтримає припинення вогню.

І ось остання деталь: за даними порталу Мілітарний, Росія 12-13 травня закриє повітряний простір над ракетним полігоном Капустин Яр, звідки окупанти запускали міжконтинентальну балістичну ракету “Орєшник”.  Аналогічна заборона в Капустиному Яру діяла і 21 листопада 2024 року, коли росіяни вперше вдарили по Україні “Орєшніком”.

Схожу заборону вони запроваджували також 11-13 грудня та 16-21 грудня 2024 року. 13 грудня відбувся масований ракетний удар по Україні із застосуванням балістичних, крилатих та гіперзвукових ракет. Західні ЗМІ після цього писали, посилаючись на розвіддані, що під час однієї з цих атак Росія знову намагалася вдарити “Орєшніком”, але запуск виявився невдалим.

Сім фактів про “Орєшнік”: чому був вдалим пуск по Південмашу, і що пішло не так потім

Нагадаємо, 21 листопада 2024 року Інформатор писав про те, що росіяни запустили по Дніпру з Астраханської області РФ міжконтинентальну балістичну ракету. За словами російського президента, це новітня ракета під назвою “Орешник”. Нею завдали удару по заводу Південмаш. Начебто вона успішно пройшла політ та досягла мети.

А вже 6 лютого 2025 року ми писали, що РФ нібито планувала запустити той-таки “Орєшнік” по Києву. Втім, сама ракета не долетіла не лише до столиці, а й до української території – і впала десь у Астраханській області РФ, неподалік від полігону “Капустин Яр”, де її й запустили.

Також ми детально розповідали про сам тактичний комплекс. Це балістична ракета з бойовою частиною, що розділяється в момент підльоту до цілі. Ми зауважували, що достовірність даних про “жахливі наслідки” ударів цим комплексом викликає серйозні сумніви – втім, РФ продовжує вкладатись у пропагандистську кампанію зі звеличування власної “новітньої зброї”.

Джерело