Це вже не дно, це – пекло: кияни розлючені намірами забудувати ботсад на Печерську

Кияни розлючені та збентежені новиною про те, що любимий ними київський ботсад ім. Гришка погодився на забудову своєї території. Скандал почався днями через несподіване відкриття Держаутитслужби: вона з’ясувала, що, попри заборони, у Києві передали забудовнику землі природно-заповідного фонду посеред ботсаду, що на Печерську у Києві. Інформатор зібрав думки киян з цього приводу: одразу можемо сказати, що в захваті від корупційної оборудки не був ніхто.

Так, більшість містян, хто висловився через скандал, вважає, що забудова ботсаду буде перетином певних “червоних ліній” у Києві. Дійсно, якщо забудова заповідних територій у Голосіївському районі вже не викликає різких негативних емоцій, то сама ідея забудови улюбленого місця відпочинку у середмісті киян розлючує.

“Якщо забудовуватимуть ботсад, то це вже не дно, це пекло. Тут уже й війни ніякої не треба. У голові не вкладається навіть думка така. Надіюся, нас просто перевіряють на резистентність фейкам”, – пише у Facebook киянка Вікторія Стах.

Дехто ще має сили іронізувати з ситуації. Так, киянка Таня Гончарова у дописі на Facebook кпинить, вигадуючи найестетичнішу назву для нової забудови: “ЖК Ботсад” чи “ЖК Магнолія”. І зазначає, що тепер від Держаудитслужби потрібна суто конкретика – хто саме був тим забудовником.

“Хто та юрособа, яка накреативила собі вкотре в обхід закону інвестиційну угоду, за якою передбачено зведення будівель. Національний ботсад, комунікуйте ви з нами, наївними шанувальниками бузка і піхти, чому це стається? У вас борги і не було іншого виходу? – Так ми й не такі суми на дрони збираємо й автівки, 2,6 млн грн за 6 років зібрали б вам, раз нема у вас професійного керівника”, – зазначає у дописі Гончарова.

А дехто вже малює ситуацію у чорних фарбах. А робити це, як мінімум, зарано – адже після розголосу, що виник через ситуацію, керівництво міста ніколи вже не узгодить таку оборудку (бо будь-яка забудова все одно має пройти через Київраду, байдуже, що будуватимуть на землі НАН України). Чи, принаймні, є надія на те, що керівники Києва не допустять такого ницого порушення законів.

“На місці ботсаду буде ЖК. Ха-ха. Все, скажемо бай-бай магноліям та бузку. В якому ж гоблінському місті ми з вами живемо”, – пише у Facebook киянка Алла Чорна.

Як починався скандал, хто насправді передав землю під забудову і чим все завершиться

Нагадаємо, 10 січня 2025 року Інформатор написав про початок скандалу у Києві через наміри забудувати частину території ботсаду ім. Гришка, що на Звіринці у Печерському районі столиці. Так, Держаудитслужба виявила, що, попри заборону, землю, що відноситься до природно-заповідного фонду, передали під житлову забудову. Прикметно, що забудовник цілих шість років до цього докладав різноманітних зусиль, аби керівництво ботсаду стало “зговірливішим”, і навіть “підгодовував” його цибулинами тюльпанів.

А вже у неділю, 12 січня ми розповіли про те, хто насправді винен у тому, що ділянку віддали під забудову, та чим у теорії має завершитись скандал. Так, київські активісти й депутати переконані, що найбільшою є провина керівництва самого ботсаду та НАН України, яке вже не вперше розподіляє свої землі у столиці серед забудовників, та дехто натякає й на те, що без міської влади провести таку оборудку було б неможливо.

Джерело