У Голосіївському ТЦК знущалися з киян, погрожуючи відправкою “на посадку”. Негативними враженнями діляться мешканці району у соцмережах після того, як напередодні ДБР затримала трьох посадовців районного ТЦК та трьох цивільних, які організували схему з незаконного ухилення від мобілізації. Кажуть: агресивна поведінка була властива співробітникам саме цього Центру комплектування.
Своїми враженнями від минулорічного ще спілкування зі співробітниками Голосіївського Територіального центру комплектування та соціальної підтримки поділився у Facebook киянин Олег Макс. Він розповів, що мав неприємний досвід від комунікації з майором, який кричав на нього просто у кабінеті.
“Серед тіпів майор. Взимку минулого року він порвав моє відношення в кабінеті і кричав: “Ти у мене на посадку поїдеш”. Сьогодні моя душа солодко – спокійна. А ще, помню, думав: “Ну він певно з бойових, контужений, може після поранення, тому такий агресивний”. А воно он як”, – зазначив Олег Макс у дописі.
Киянин нагадав, що нинішня операція правоохоронців, що заарештували посадовців ТЦК Голосіївського району, вже не перша. За його словами, станом на 2023 рік обидва попередні керівники районної установи перебували у СІЗО з аналогічних причин.
А політолог Олексій Голобуцький зазначає, що сума у 1,2 млн доларів, вилучена в посадовців, не є релевантною. По-перше, з огляду на озвучену таксу, що діяла у районі для ухилянтів, і, по-друге, на озвучену кількість військовозобов’язаних, яким “допомагали” посадовці Голосіївського ТЦК.
“Чиста арифметика: допомогли ухилитись від мобілізації більше, ніж 3 тисячам чоловіків. Плюс 8500 доларів з кожного за допомогу з постановкою на облік, видачею тимчасових посвідчень і внесенням відповідних відомостей до реєстру. В підсумку здобутків має бути десь на 25 млн доларів”, – зазначає політолог, додавши, що вилучені 1,2 млн доларів та 11 автівок бізнес-класу ще на 1,5 млн – це лише мізерна частина від статків співробітників.
Також Голобуцький масштабував ситуацію у Голосіївському районі на все місто. Каже: у столиці 10 районів, і, якщо помножити “виторг” на десять, вийде чверть мільярда доларів “гешефту на мобілізації”.
“Це величезна для нашої країни сума. Жодні наркотики не порівнянні з таким прибутком, жоден бізнес навіть близько не такий вигідний, навіть з махінаціями на державних тендерах. А як це все масштабувати на країну, то взагалі хочеться хіба тихо прикопатись десь під патріотичною калиною”, – написав Олексій Голобуцький.
Кого затримали у Голосіївському районі та чому повістки приходять навіть заброньованим співробітникам критичної інфраструктури
Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, що 24 жовтня 2024-го у Києві ДБР затримала трьох посадовців Голосіївського районного ТЦК та СП та трьох цивільних, які організували схему незаконного ухилення від мобілізації військовозобов’язаними. Заробили чимало: тільки під час обшуків було виявлено та вилучено понад 1,2 млн доларів та 45 тисяч євро готівкою. Крім того, у фігурантів знайдено 11 автомобілів преміумкласу, зароблених “важкою працею” – вартість кожного становить приблизно 100 тисяч доларів.
Також ми писали про те, що у Києві повістки від ТЦК приходять навіть тим військовозобов’язаним, хто вже отримав відстрочку від мобілізації. Це пов’язано з тим, що вони оновлювали свої дані через систему “Резерв+”, а особисто до ТЦК не з’являлися. Хоча система й вимагала цього, аби заброньовані донесли довідки й документи, що надають їм право на відстрочку.