У Богуславі на Київщині сонячна станція дозволить знизити рекордно високий тариф на водовідведення

У Богуславській громаді Обухівського району на Київщині встановили мережеву сонячну електростанцію потужністю понад 73 кВт і вартсістю понад 55 тисяч євро.На неї покладають великі сподівання, адже процес перекачування та очищення стічних вод у Богуславі відбувається за 9 км від міста, і потребує чималої кількості електроенергії. Такої чималої, що тарифи на водовідведення в громаді є одними з найвищих в Київській області.

Про встановлення СЕС, що зменшить витрати на електроенергію для очищення та перекачування стічних вод, повідомили у ГО “Екоклуб”. Вона супроводжувала процес в межах реалізації проєкту “Відновлювані джерела енергії для стійкої України”, який виконує Німецьке товариство міжнародного співробітництва за дорученням уряду Німеччини. І це вже друга сонячна станція у громаді – першу встановили для водозабору і швидко отримали переваги від неї.

За словами начальника відділу економіки й доходів Богуславської міської громади Павла Павліченка, витрати на електроенергію для перекачування стічних вод у Богуславі величезні, тому й тарифи на водовідведення теж “рекордні”.  Втім, робота СЕС дозволить зекономити близько 15% від цих витрат, а на рік станція генеруватиме понад 79 тис. кВт*год. Тож, водоканал заощаджуватиме орієнтовно 770 тис грн щорічно.

Забезпечення стабільної роботи роботи очисних споруд знизить тарифи на водовідведення для населення та підприємств громади. Аби заощадити ще більше, наразі встановлють на водоочисній станції додатково 25 кВт. Наступний етап – сонячна станція для лікарні, а згодом у Богуславі планують обладнати ними всі комунальні заклади.

Власне електропостачання у Києво-Могилянській академії та пологових будинках

Інформатор розповідав, що для забезпечення безперервного освітнього процесу в умовах блекатуів Києво-Могилянська академія розпочала реалізовувати проєкт енергонезалежності. Для цього виш встановить гібридну сонячну електростанцію з сонячними панелями, акумуляторні батареї, а також генератори резервного живлення. Перший етап робіт, що вже на фінальній стадії, в умовах тривалих відключень дозволить повністю забезпечити електроживленням чотири корпуси та Культурно-мистецький центр університету. Загалом реалізацію проєкту енергонезалежності в Могилянці планують завершити до літа 2025 року.

Також ми писали, що пологовий будинок у Святошинському районі столиці оснастили сонячною електростанцією. Вона має потужність у 120 кВт і понад 200 панелей, а також сонячний та гібридний інвертори, що дозволить і отримувати електроенергію з сонячної, і накопичувати її. Такими автономними сонячними електростанціями столиця обладнала три медзаклади завдяки уряду Німеччини. Загальний бюджет – 500 тисяч євро, які надають столиці на безповоротній основі.

Джерело