Після спаду у 2022 році мережевий ресторанний бізнес в Україні демонструє відновлення та зростання, а Київ – своє беззаперечне лідерство у цьому процесі. У ТОП-10 найдохідніших ресторанних мереж країни потрапили сім столичних, і, передусім, це “монстри” бізнесу, які мають чимало ресторанів і давно працюють на ринку. А загалом київські ресторани заробили 23 млрд грн за рік.
Такі дані були оприлюднені на платформі Youcontrol, і стосуються ці результати підсумків 2023 року, адже щорічна фінансова звітність за 2024-й буде сформована значно пізніше. Лідером десятки найдохідніших залишається McDonald’s, який оставив далеко позаду усіх інших: за рік він заробив 12,9 млрд грн, а приріст доходів відносно 2022 року становив майже 300%. Третя позиція у ще одного відомого бренду, і це “Пузата Хата”, яка заробила майже 951 млн грн. Четверта – у мережі KFC із річним доходом у 826 млн грн.
У другій п’ятірці шосту сходинку займає Domino’s Pizza – понад 369 млн грн, сьома у мережі ресторанів японської кухні Сушія – понад 322 млн грн, восьма – у Salateira з майже 289 млн грн річного прибутку. На десятій позиції серед найуспішніших опинилася мережа ресторанів Tarrantino Family. Вона налічує десятки ресторанів у Києві, серед яких “Рукола”, “Хачапурі і вино”, “Буффаліно”, “Murakami”. Загалом у 2023 році вони заробили майже 138 млрд грн чистого доходу, а приріст склав рекордні 310% – навіть більше, ніж у McDonald’s.
Який з ресторанів у Києві виявився “наймажорнішим”, і як змінять правила розміщення літніх терас
Нагадаємо, напередодні Інформатор зробив неформальний рейтинг “наймажорніших” ресторанів Києва. Ми вирахували заклади по парковках перед ними: в кого “найдорожчий” транспорт – той і користується найбільшим попитом серед грошовитої публіки. Переміг заклад Porto Maltese у середмісті столиці: на його парковці ми побачили автівок на понад третину мільйона доларів.
Також ми писали про те, що у Києві планують змінити правила розміщення терас біля ресторанів. Зокрема, міськрада підготувала перелік вулиць, де встановлення майданчиків буде під забороною. Також усі майданчики розділять на декілька типів.