У КОВА стверджують, що фортифікаційні споруди на Київщині готові для оборони регіону

У Київській області готові для оборонних завдань військові інженерно-технічні та фортифікаційні споруди, які будувалися впродовж 2024 року. Зведення укріплень в Україні йде різними темпами і навіть супроводжується відкриттям кримінальних справ через розкрадання коштів. Київщина у цьому сенсі, на щастя, “не відзначилась”, ба більше, захисні споруди вже готові для використання.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив тимчасово виконуючий обов’язки голови Київської ОДА Микола Калашник. Він особисто перевірив виконання робіт, хід яких контролювався військовими.

“Саме оборонці визначали де, що і як має бути збудовано для максимальної ефективності у стримуванні ворога. Стратегічно важливі конструкції стануть надійним щитом області. Така системна робота зміцнює обороноздатність регіону та посилює безпеку мешканців Київщини”, – наголосив Микола Калашник.

Як раніше повідомляла Київська обласна військова адміністрація, фортифікації передбачають розгалужену систему траншей, бліндажів та інших видів укриттів. Облаштування загороджувальних рубежів – так званих “зубів дракона”, протитанкові рови та інші невибухові загородження на кшталт бетонних пірамід. Щодо прозорості використання державних коштів на будівництво, їх контролюють СБУ, ДБР та НАБУ, які проводять перевірки безпосередньо на об’єктах. Технічний нагляд за процесом будівництва здійснюють представники Київського науково-дослідного інституту судових експертиз – лише після їхніх висновків закриваються акти виконаних робіт.

Будівництво фортифікацій в Україні: що відбувається

Днями газета Financial Times заявила, що українські правоохоронці відкрили 30 кримінальних справ за фактами ймовірного розкрадання на будівництві фортифікацій, загальний збиток від якого оцінюють у 483 млн доларів (20,1 млрд грн). Видання також повідомляло, що будівництво ускладнюється затримками та відсутністю координації.

Також у цій статті FT зазначається, що Дніпропетровська область з листопада 2023 по листопад 2024 року витратила 7,3 млн доларів на фортифікаційні споруди. Однак два чиновники у сфері будівництва заявили, що ці гроші мало що дали й що роботи активізувалися тільки два місяці тому. Як повідомила FT людина, відповідальна за будівництво укріплень у Донецькій області, більшість оборонних ліній у цьому регіоні, зокрема навколо великих міст, завершили наприкінці жовтня. Однак у Дніпропетровській області все ще залишаються проломи між Великою Новосілкою і Кураховим, а також Кураховим і Покровськом, де другу лінію укріплень все ще будують, а третю ще не закладено.

Журналісти наголосили, що якщо росіяни перетнуть ці лінії оборони, це стане першим проривом у новий український регіон із 2022 року та завдасть значного удару по військових зусиллях Києва.

Джерело