У Києві автостоянку накрили сонячними панелями: що не так у проєкті

У офісно-житловому комплексі UNIT.City, що розташований на території колишнього мотоциклетного заводу КМЗ у Шевченківському районі Києва, розпочато будівництво власної сонячної електростанції. Її потужність складе 1,3 МВт – вистачить, щоб заживити деяку інфраструктуру офісного містечка. Крім цього, такий “дашок” захищатиме автівки від опадів.

Про новацію розповіли на сторінці UNIT.City у Facebook. Повідомляється, що станцію розмістять просто на верхньому паркінгу містечка. Це дозволить UNIT.City не тільки стати ще більш автономними, але й забезпечити цілорічний комфорт для автомобілістів.

Сонячна електростанція матиме потужність 1,3 МВт. А от що саме вона живитиме – офісне містечко та його інфраструктуру (ліфти тощо), чи й зарядні станції для автівок, не повідомляють. У UNIT.City вже встановили декілька таких накриттів-сонячних панелей.

Цікаво, що у коментарях кияни заходилися жваво обговорювати переваги й недоліки такої СЕС: з прогалин називають велику парусність сонячних панелей – тому їх не радять встановлювати впритул одна до одної, а також малий кут нахилу до сонячних променів. Буцімто, в українських умовах такий кут означатиме втрату генеруючої потужності на понад 50%.

На альтернативні джерела живлення переходять київські університети та фінустанови

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Український державний університет імені Михайла Драгоманова придбав гібридну сонячну електростанцію за 952 тис грн. Її встановлюють на будівлі Центру колективного користування науковим обладнанням “Цифрові технології в гуманітаристиці”, що на вулиці Олександра Кониського, поруч із Золотими воротами. Проєкт фінансується з державного бюджету в межах розвитку дослідницької інфраструктури в українських університетах.

Крім того, ми розповідали, що з метою забезпечити безперебійне надання фінансових послуг на тлі відсутності електрики, фінансові установи переходять на альтернативні джерела живлення. Адже через систематичні атаки ворога на Київ доводиться працювати в умовах нестабільного енергозабезпечення. Тому сонячна генерація та модернізація тепло- та електрообладнання є ефективними рішеннями і для Райффайзен-банку, і для Мінфіну.

Джерело