На Майдані Незалежності у Києві в середу, 25 грудня традиційно встановили найбільшу ханукію у Європі. Дев’ятисвічник для святкування Хануки запалюватимуть впродовж восьми днів, аж до 2 січня 2025-го. А символізує він духовну стійкість та перемогу святості над нечистотою – саме ті якості, які так потрібні українцям.
Ханукію встановили на Майдані Незалежності, у тому самому місці, де дев’ятисвічник традиційно вже стоїть декілька років поспіль. Ханукія — світильник, який запалюють вісім днів протягом святкування Хануки. Цього року це період з 25 грудня і до 2 січня.
Що таке Ханука, і чому свічок всього дев’ять
Запалювання ханукії, або менори, символізує духовну стійкість і перемогу святості над нечистотою, а світла над темрявою навколишнього. Це свято є особливим часом для сімейного єднання, духовного зростання та радості. Саме у середу, 25 грудня, євреї в усьому світі починають святкування Хануки.
Свято відзначається запалюванням свічок у канделябрі. Одна гілка зазвичай розміщується над або під іншими, а її свічка (шаммаш) використовується для запалювання інших восьми, поки всі не запаляться разом в останню ніч. Ханука набула великого культурного значення серед світських євреїв, оскільки часто відбувається приблизно в той самий час, що й Різдво.
На Хануку заведено влаштовувати святкові застілля з родичами та близькими. Дітям дарують подарунки, а також є звичай допомагати тим, хто цього потребує. При цьому на стіл подають картопляні оладки латкес, пончики суфганійот та різноманітні молочні страви.
Як правильно обрати ялинку, і коли поїде у рейс Магічний експрес з Київського вокзалу
Нагадаємо, днями Інформатор розповідав про те, що найчарівніша подорож року очікує на маленьких киян з 1 по 5 січня 2025-го. У ці дня “Укрзалізниця” запускає безкоштовні рейси Магічним експресом. Аби потрапити на його борт, потрібно зареєструватися на сайті компанії та очікувати на розіграш квитків.
Також ми писали, що у Києві продають ялинки з лісових господарств Волині, Закарпаття та навіть Данії. А при купівлі деревця слід цікавитись, чи є в нього чіп та етикетка з індивідуальним номером і штрих-кодом – так можна перевірити законність походження. Крім того, в деревця має бути екологічний паспорт, сертифікат лісництва – а в продавця можна запитати ще й товарно-транспортну накладну.