У суботу, 16 листопада 2024 року, в деяких районах Києва зафіксовано погіршення якості повітря. Моніторинг показує, що в столиці наразі “шкідливий рівень”. Погіршення якості сталося, зокрема, у Солом’янському районі міста, де були перевищені допустимі норми забруднення.
Ситуацію із якістю повітря можна побачити, зокрема, на мапі SaveEcoBot. Найбільший рівень забрудненості фіксується на вулиці Миколи Шепелєва, 10 у Солом’янському районі: там зафіксували показник 157 AQI PM2.5. Як зазначено на сайті, така кість повітря може викликати дискомфорт при диханні за тривалого впливу, а також дискомфорт у людей із захворюваннями серця.
У Шевченківському районі Києва здебільшого помірний рівень забруднення. Така ж ситуація у Святошинському районі. Так само, відносно невеликий рівень забруднення у середмісті столиці. Середній індекс складає 50-70 AQI PM2.5.
А от на лівому березі столиці зафіксовані середні показники. Така якість повітря може викликати незначний дискомфорт при диханні у чутливих людей. Найчистіше ж повітря у Голосіївському районі, де середній показник становить 40 AQI PM2.5, що означає мінімальний вплив на здоров’я людини.
Причини забруднення повітря:
Висока концентрація автомобілів, інтенсивний рух транспорту, особливо в години пік, є одним з основних джерел забруднення повітря шкідливими викидами;
Промпідприємства у місті та околицях – їхня робота також може сприяти підвищенню рівня забруднення;
Погодні умови: низька хмарність, безвітряна погода та інверсія сприяють накопиченню забруднюючих речовин в приземному шарі атмосфери;
Сезонні фактори: опалювальний сезон, а також пожежі в екосистемах можуть суттєво вплинути на якість повітря.
Екологи виставляють претензію крематорію: незвична причина погіршення якості повітря
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що минулого разу якість повітря суттєво погіршувалася у Києві наприкінці жовтня 2024 року. Станом на 10 ранку у цей день в столиці показники концентрації пилу були перевищені майже в усіх районах. А в деяких індекс якості повітря, що базується на показниках твердих часток, озону, діоксиду азоту, діоксид сірки та викидів вуглецю, був навіть небезпечно високим для всіх груп населення.
Також ми розповідали, що екоінспекція виставила претензію СКП “Київській крематорій”. Це не нове порушення і вже далеко не перша претензія до комунальної установи, що підпорядковується КМДА. До речі, реконструкція обладнання та заміна печей навіть передбачена програмою економічного та соціального розвитку Києва на 2024-2025 роки, але поки не склалося.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Джерело