У Києві правоохоронці не лише ганятимуть стихійних торговців, але й вилучатимуть товар

У Київраді створили робочу групу, що буде напрацьовувати методи боротьби зі стихійною торгівлею на вулицях. Вже є декілька напрацювань: по-перше, правоохоронці негайно припинятимуть таку торгівлю. По-друге, каратимуть торговців не лише штрафами, як зараз, але й вилученням товарів. Усе, що продавалося у невстановлених для цього місцях, вилучатимуть та зберігатимуть – до отримання рішення суду.

Про створення робочої групи й її напрацювання розповіла Київрада у Facebook. У районах Києва, пишуть, вже шукають комунальні приміщення, де б можна було зберігати вилучені в недобросовісних підприємців товари. Головну проблему бачать в тому, що стихійні торгівці “паркують” свої товари, де заманеться.

“Стихійна торгівля в невстановлених місцях заважає вільному проходу, що є серйозною проблемою для міста. Крім того, наразі немає місця для зберігання вилученої поліцією продукції. Тому правоохоронці здебільшого обмежуються профілактичними заходами”, – каже Леся Петрівська, уповноважена Київради з прав осіб з інвалідності, голова підкомітету з доступності.

За словами Петрівської, робоча група планує знайти в кожному районі Києва вільні комунальні приміщення, де поліція зможе зберігати вилучені товари до моменту отримання рішення суду. Місто також розгляне можливість виділення коштів на ремонт таких приміщень, щоб створити належні умови для їх використання.

Київрада знову віддасть оптовий ринок оточенню Кличка і вже готує кошти, аби роздати медикам доплати

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Київрада укладе нові угоди з ПрАТ “Полюс” про оренду земельних ділянок на оптовому ринку овочів та фруктів, що розташований на вул. Героїв Енергетиків (колишня вул. Електротехнічна) у Деснянському районі Києва. Бенефіціаром такого рішення стане бізнесове та політичне оточення Віталія Кличка: менеджери та директори компанії балотувалися від УДАРу (та, несподівано, – “Слуги народу” 2020-го) і є давніми соратниками київського мера. А саму землю виділяють під бізнеси, що давно ведуться тут головним орендарем – Анатолієм Карпенком.

Також ми розповідали, що у Києві пройшло перше засідання “бюджетної” постійної комісії міськради у 2025 році. На ньому вже готували до коригування головний фінансовий документ столиці: розподілятимуть гроші серед медичних працівників комунальних лікарень. Також кажуть про зменшення розміру орендної платні за користування комунальним майном столиці.

Джерело